Новий рік – моє найулюбленіше свято. Напередодні мене завжди охоплює дивне відчуття, наче має статися щось радісне та чарівне. Усюди святкова атмосфера, усі готуються до свята – вибирають красиві ялинки, купують різні фрукти, солодощі, готують подарунки для близьких. Змалечку Новий рік – це наче казка для мене.
Ми починаємо готуватися до святкування заздалегідь. Прибираємо у домі, наряджаємо ялинку, прикрашаємо кімнати кульками, гірляндами, красивими іграшками, святковими лампочками, свічками. Мені дуже подобаються новорічні та різдвяні вінки з вітками хвої, яскравими стрічками та фігурками янголів. Раніше я таке бачив лише у зарубіжних фільмах, а зараз ця мода дійшла й до нас.
Мама завжди готує для святкового столу щось незвичне, небуденне. Я намагаюся не проспати момент приходу нового року під бій курантів. Після останнього удару на вулиці починається феєрверк, який може тривати годину! Кожного року до нас у гості приходять родичі та друзі. Ми веселимося, проводимо різні конкурси, танцюємо, співаємо. Це завжди дуже цікаво, проте я зазвичай рано засинаю. А вранці одразу біжу до ялинки, щоб подивитися, що мені подарували.
Особливо гарно, коли в новорічну ніч стоїть морозна сніжна погода. У вікнах усіх будинків мерехтять різнокольорові вогники. Усі святкують та розважаються. Мабуть, через те, що Новий рік – це загальне свято, відзначати його так захопливо!
В першому реченні перед сполучниками "і" і "що" ставимо кому, потому что они вводят додаткову информацию в предложение. Кома указывает, что этот член предложения не является главным и необходимо выделить его, чтобы последующая часть была понятна. В данном случае, фраза "1 теж на болоті росли кумедні кактуси і ніжні мімози" является подробнее описывающей информацией об условиях в болоте, и поэтому перед "і" мы ставим запятую.
Во втором предложении перед "ні" ставим запятую, потому что она вводит противопоставление к предыдущей части предложения. Фраза "коли до них приторкнутися, звертали своє листячко" указывает на реакцию кактусов и мимоз на прикосновение, а затем фраза "2 отут, серед цвіту, здається" вводит мысль о том, что если люди научатся у деревьев мудрости, то они не будут врагами самих себе и природе. Кома перед "ні" на этом месте помогает разделить эти две отдельные мысли и сделать предложение более понятным для читателя.
втрачено( в-префікс, трач-корінь, ено-суфікс)
радість( рад-корінь, ість-суфікс, нульове закінчення)
прізвище( прі-префікс, зв- корінь, ищ-суфікс, е-закінчення)
нічого( ні-префікс, ч-корінь, ого- закінчення)
згода( з-префікс, год-корінь, а-закінчення)
будь-де( будь-суфікс, де-корінь)
вийшов( ви-префікс, йш-корінь, ов-суфікс, нульове закінчення)
червоний( черво-корінь, н-суфікс, ий-закінчення)
пролісок- про-префікс, ліс-корінь, ок-суфікс, нульове закінчення)
виїзний( ви-префікс, їз-корінь, н-суфікс, ий-закінчення)
превесело( пре-префікс, весел-корінь, о-суфікс)
пальто( пальт-корінь, о-закінчення)