М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ssshhh1
ssshhh1
20.02.2023 12:01 •  Українська мова

До поданих слів доберіть форми слова та спільнокореневі слова ,у яких відбулося б чергування приголосних : голка ,логіка ,лопух, слух , молоко , естетика , горіх ,діалог , , критика ,іволга ,каталог ,книга ,кожух ,дорога ,лірика ,друг , колиска ,круг .

👇
Ответ:
makssssimfrank
makssssimfrank
20.02.2023
Форми слова та спільнокореневі слова, у яких відбулося чергування приголосних:
голКа – голЦі, голЧатий;
логіКа – логіЦі, логіЧний;
лопуХ – (на) лопуСі, лопуШок;
слух – слуШний;
молоКо – (на) молоЦі, молоЧний;
естетиКа – естетиЦі, естетиЧний;  
горіХ – (на) горіСі, горіШок;
діалоГ – (в) діалоЗі;
до в) до до
критиКа – (на) критиЦі, критиЧний;
іволГа – іволЗі;
каталоГ – (в) каталоЗі, каталоЖний;
книГа – книЗі, книЖковий;
кожуХ – (в) кожуСі, кожуШок;
дороГа – дороЗі, дороЖний;
ліриКа – ліриЦі, ліриЧний;
друГ – друЗі, друЖній;
колисКа – колисЦі;
круГ – (при) круЗі, круЖок.
4,6(65 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
karamnovagmai
karamnovagmai
20.02.2023
Свою спадщину — Київ — князь Ярослав Мудрий прикрасив не гірше від найяскравіших міст світу. Дехто натякав князеві на його марнотратство: навіщо то золото? І навіщо церкву поставлено на пагорбі? Але князь Ярослав знав, що робив. Нехай усі — і чужоземці і мандрівники, і друзі, та й вороги — одразу бачать, який багатий, красивий і могутній Київ. 

Київський Софійський обор дає нам уявлення про велич і красу архітектури Київської Русі. В усій Європі жодна споруда її т. не могла зрівнятися з київським собором, завдовжки без виступів він 37 метрів, завширшки — 55. Храм має п'ять нефів — поздовжніх коридорів, які на східному фасаді завершуються п'ятьма вівтарними напівкруглими виступами — апсидами, оточений внутрішньою і зовнішньою галереями. Із західного боку височать дві башти зі сходами, що ведуть на другий поверх. Вінчають собор тринадцять куполів, які поступово збільшуються від малих по краях до найбільшого центрального. Купол і дах вкриті листовим свинцем. Це найкраща памятка у всьому Киэві
4,6(53 оценок)
Ответ:
zanna74
zanna74
20.02.2023
Якось вночі я прокинулась від гуркоту на кухні. Я побачила щось не звичайне, це було слово, так слово! Я дуже злякакалась, в туж мить з`явилось ще одне слово - хоробрість. Я запитала, хто вони і що тут роблять. Слова розповіли мені про країну “Антонію”, де живуть брати або сестри антоніми. Вони звичайно сваряться, тому в городі дуже шумно! Вони прийшли, що б познайомити мене зі світом антонімів. Тоді ми полетіли у це місто. Там я бачила як слова ходять... Я побачила, як вони голосно кричать. И що ці слова дуже різні... До нас підійшла пара слів. Вони представились як Білий та Чорний. Потім на нас звернули увагу ще декілька слів. І ще... І ще... Я не на жарт перелякалась, бо вони всі почали на мене дивитись та щось мені казати. Я прокинулась з полегшеням... Це був сон!
4,8(67 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ