М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Сочинение на тему: "характеристика марусі богуславки. "

👇
Ответ:
Taniusha02
Taniusha02
01.12.2021
Маруся — проста дівчина-бранка з благородною, чистою душею. Вона не забула своєї вітчизни, народу і прагне врятувати козаків-невільників. Звідси благородні риси і вчинки героїні. Маруся Богуславка не осуджується в думі, хоч вона і «потурчилась, побусурманилась». Навпаки, співець викликає до неї глибоке співчуття у слухачів, наділяє її багатьма позитивними якостями: християнська земля для неї — «наша», Маруся постійно думає про змучених невільників і здійснює свій задум — допомагає їм вирватись з ненависної турецької каторги. Тож Маруся приходить до козаків-невільників, які «тридцять літ у неволі пробувають, божого світу, сонця праведного у вічі собі не видають», і обіцяє їм на Великдень дати ключі від темниці (саме тоді «пан турецький», її чоловік, має «до мечеті від’їжджати», а їй залишить ключі). Хоч козаки-невольники і не повірили спочатку в щирість наміру Марусі, а стали проклинати її, проте Маруся дотримала свого слова — вона визволила козаків з неволі, хоч сама з ними не захотіла тікати в рідну землю, і не могла вже залишити чужої країни. Вона просить козаків передати батькам, щоб не збирали грошей для її викупу, бо вона вже додому не повернеться: Бо я вже потурчилась, побусурманилась Для розкоші турецької, Для лакомства нещасного! Трагедія Марусі в тому, що вона, ставши жінкою турецького хана, не забула батьків своїх, свого рідного краю. Патріотичні почуття десь глибоко озиваються в її серці, і вона відважується на дуже ризикований крок: визволяє своїх земляків-невольників. Таким чином, патріотичний вчинок, який здійснила Маруся Богуславка, свідчить про її велику любов до рідної землі, до українського народу. Образ Марусі Богуславки — це художній вимисел, але спирається він на дійсні факти. Літописи, усні перекази зафіксували чимало випадків, коли українські дівчата-полонянки були дружинами турецьких вельмож, навіть султанів. Окремі з них, ризикуючи своїм життям, ішли на подвиги в ім’я своєї Батьківщини. Головна героїня змальовується у всій психологічній складності. Її образ розкривається не відразу, а поступово, в міру розгортання сюжету. В цьому виявилась висока майстерність твору. Симпатії творців і виконавців думи на боці героїні, і вони прагнули викликати до неї співчуття. Тому він продовжував відігравати суспільно-виховну роль і в пізніші часи. Ця дума була добре відома Тарасу Шевченку, він її вмістив у свій «Буквар южнорусский», виданий ним у 1861 році для українських шкіл. А М. Старицький під впливом цього твору написав однойменну історико-побутову драму (1897), п’єсу під цією ж назвою («Маруся Богуславка») написав і І. Нечуй-Левицький (1895), а також Б. Грінченко драму «Ясні зорі», С. Воробкевич оповідання «Турецькі бранці»; композитор А. Свєчников створив балет «Маруся Богуславка» (1951); М. Пригара — оповідання «Богуславка». Отже, історична дума надихнула митців на створення за її мотивами нових творів літератури і мистецтва.

Джерело: http://dovidka.biz.ua/marusya-boguslavka-harakteristika-obrazu/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

4,8(41 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
тогжан09
тогжан09
01.12.2021

ответ:Рішення міської ради скасували. Ознайомтеся з висновками експертної комісії. Наші погляди збігаються. Зіставте факти, проаналізуйте результати дослідів. Перше запитання порядку денного наших зборів – матеріальне становище студентів. Ваша діяльність суперечить статутові нашої організації. До бібліотеки надійшли нові журнали з радіотехніки звільнити мене з посади інженера деревообробного цеху за власним бажанням. Зарплату за березень  уже нараховано. Кожен керівник має  індивідуальний графік роботи. Нас турбує ставлення молоді до ветеранів, інвалідів та літніх людей. На адресу ювіляра надійшло багато привітань. У кав’ярні вивісили новий прейскурант

Объяснение:

4,7(1 оценок)
Ответ:
valentinalobanova
valentinalobanova
01.12.2021

ответ:Дуже часто ми вживаємо в спілкуванні фразу Ф. Достоєвського «Краса врятує світ», але навряд чи хто-небудь замислювався хоч раз над її значенням. Хотілося б розібратися в цьому творі, як же все-таки працює такий механізм порятунку.

Для кожної людини будь-яка краса вимірюється по – своєму і дуже індивідуально. На мою думку, наприклад, красивим людини можна назвати не тільки за його зовнішність, а, в першу чергу, за його внутрішній світ. Якщо люди будуть дотримуватися правильної поведінки в суспільстві і вдома, слідувати загальноприйнятим принципам моралі і моральності, нести в собі позитивний заряд емоцій, дарувати добро оточуючим, то їх з повною впевненістю можна буде назвати гарними. А в разі більшості таких людей в нашому суспільстві, в світі буде обов’язково панувати радість і позитив.

Важливими також, на мій погляд, для гармонії в світі будуть і красиві вчинки людей, що приносять до нужденним в будь-якому вигляді. Ніхто не відміняв принцип «Простягни руку до близькому». Живучи за таким принципом люди, роблять світ чистішим, добрішим і краще. Адже зрозуміло всім, що агресія, злість, заздрість, зрада, ворожнеча не тільки гублять особистість людини, але і тим самим включають руйнівний механізм в світі. Чому ж не почати з себе рятувати світ !?

Добре б кожному з нас виділяти в навколишній дійсності і бачити красу, вміти радіти їй і ділитися своїм позитивом з близькими. Чим більше ми станемо звертати уваги на красу навколо нас, помічати незначні позитивні деталі, тим красивіше будемо ставати і самі. І так ми зможемо зробити красивіше весь світ.

4,5(73 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ