Відповідь:
Косити - скошений - спільнокореневі, відбувається чергування приголосних с-ш.
Графити - розграфлений - спільнокореневі, відбувається чергування приголосних губний - губний + л
Садити - посаджений - спільнокореневі, відбувається чергування приголосних звуків д-дж
Пекти - спечений, к-ч
Мова - мовлення, губний - гублний + л
Втома - втомлений, губний - гублний + л
пускати - випущений, ск-щ
берег - узбережжя, г-ж
дорога - бездоріжжя, г-ж
ліс - узлісся - спільнокореневі (як і всі попередні, лише тут, в останній групі слів не відбувається чергування приголосних звуків у коренях слів)
Пояснення:
1. Дикі тварини, на думку зоозахисників, мають жити (дієслівний) в природі, а не розважати глядачів під софітами, від яких, на жаль, багато тварин сліпне (простий).
2. Жодна з установ не може забезпечити (дієслівний) чотирилапим артистам гідних умов утримання.
3. Активісти виступають (дієслівний) проти жорстких методів дресирування та наголошують(дієслівний), що тварини на манежі - це ще й небезпека (іменний) для публіки.
4.Особливо критичною є ситуація в приватних пересувних цирках, які часто тримають (дієслівний) тварин в екстримальних умовах.
5. Кримінальним кодексом України передбачено відповідальність (іменний) за жорстке поводження з тваринами.
ІІ. На мою думку, слід заборонити використання та утримування диких тварин в цирках. Тварини - це живі створіння, які мають власні почуття, тому не варто ставитися до них як до іграшок для розваги. Дикі звірі потребуть дуже особливих умов утримування, але, на жаль, в цирках все навпаки. Тварин тримають в тісних клітках, де вони не можуть нормально рухатись, тому єдине, що їм залишається - чекати поки їх виведуть на тренування. Більш того, інструктори часто викристовують жорстокі методи дресирування: б'ють тварин кийками, батогами, електричним струмом, ламають психіку тварин, щоб добитися слухняності. Для тварин перебування в цирку - це справжні тортури кожного дня, тому я вважаю, що варто заборонити використання тварин в цирку.
Звуків 6
Приголосних 2
Голосних 3
Складів 3