М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

1. прочитайте текст. визначте, до якого мовного стилю й типу висловлювання він належить. 2. напишіть стислий переказ тексту.
як i коли з'явилися гроші
те, що ми зараз швидко и просто можемо придбати за гроші, у давні часи доводилося вимінювати. спершу обмінювалися товарами лише люди одного племені. однак згодом народи землі збагнули, що у cвіті є багато piзниx товарів, i почали менятися так: племя з племенем, місто з містом, країна з краї
але що більше ставало товарів - i місцевих, i здалеку, - то важче було мінятися. спробуй лишень визначити, за що скільки давати? отоді-то люди й дійшли висновку, що треба обрати якийсь товар за мipy й вимінювати на нього вci інші. цей товар оцінити будь-який інший i полегшував обмін. що ж то за товар - мipa вcix товарів? hi. він був не один. у народів-мисливців, скажімо, це були шкури, у xліборобів - хліб. сліди епохи, коли шкури правили за гpoшi, залишилися в мовi деяких народів. естонською мовою «раха» - «гpoшi», а споріднене лапландське слово означає «шкура». ще зовсім недавно, за часів американського письменника джека лондона, шкури були мірою обміну на алясці.
люди визначали вартість якогось товару, порівнюючи його з іншим. нехай це буде вівця. тоді й вівця дорівнює одній ій cітці, або одній бичачій шкурі, або двом сокирам, або чотирьом глиняннм горщикам i т. д. oтакі товарни й були першими грішми (за г. єлизаветиним).

👇
Ответ:
denisgolubev1
denisgolubev1
20.01.2023

Мовний стиль - публіцистичний, тип висловлювання - розповідь.

Як i коли з'явилися гроші

У давні часи між народами існував товарний обмін. Обмінювалися  плем*я з племенем, місто з містом, країна з країною...

Але що більше ставало товарів,  то важче було мінятися. Спробуй  визначити, за що скільки давати? Отоді-то люди зрозуміли, що треба обрати якийсь товар за мipy й вимінювати на нього вci інші. Це полегшуватиме обмін.

У народів-мисливців таким товаром стали шкури, у xліборобів - хліб. І досі естонською мовою «раха» - «гpoшi», а споріднене лапландське слово означає «шкура». Ще зовсім недавно, за часів  письменника Джека Лондона, шкури були мірою обміну на Алясці.

Люди визначали вартість якогось товару, порівнюючи його з іншим. Наприклад, вівця дорівнює одній рибальській cітці, або одній бичачій шкурі, або двом сокирам, або чотирьом глинянним горщикам i т. д. Oтакі товари й були першими грішми

4,8(85 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
8479
8479
20.01.2023
Як змінити світ на кращий ? Мабуть , на цю тему замислювався  кожен . Я думаю , що світ може стати кращим , тільки якщо кожен із нас стане кращим , якщо всі знайдуть собі спільну мету і сумісними зусиллями будуть досягати ії . Світ можна почати покращувати саме з себе . Стати добрішим , допомагати іншим .Нам стане жити легше, світ може стати кращим не для всіх , але хоча б для одного , с того все і почненться , одна посмішка , одна розмова і людина може стати зовсім іншої думки про світ , адже хто як не ми до один одному стати кращим ? Світ стане кращим , якщо прості речи ( не кидати сміття на вулиці , не порушувати правила дорожнього руху) стануть виконувати . Ми можем кожен раз говорити собі :" Але ж інши порушують, чому я один буду робити не так , як всі , чому я зобов язаний притримуватись , якщо б всі разом , це інша справа ." . Але в цьому і проблема. Всі так говорять собі , всі бояться почати саме з себе , боїться , що його не зрозуміють ,або просто не хоче виділятися цим . Люди ніколи не зроблять світ кращим , якщо не почнуть з себе . не обоїязково змінюватись всем одразу , буде вдосталь хоча б  двадцять п ять відсотків і вже буде набага то краще , світ стане кращим . Можна зробити висновок : світ кращим стане тільки, якщо кращим його зробимо ми.

Скопійовано із сайту "Uatvory" http://www.uatvory.ru/2014/12/svit-potribno-zminutu-pochnemo-z-sebe.htm
4,8(24 оценок)
Ответ:
УЧииНИК
УЧииНИК
20.01.2023

- хватит играть в свои игрушки! - возмущённо обращается мама к сыну. - лучше иди книгу почитай!

- Зачем мне это?

- Ну как зачем? Любая прочитанная книга оставит след в твоей памяти. У каждой книги своя история, свой сюжет нам накопить знания, сохранить их и передать другим поколениям.

- Ну и?

- Благодаря книге ты можешь развиваться и усовершенствоваться, учиться анализировать информацию, к слову, это тебе в твоих игрушках.

- Это уже интерееснее.

- В каком то смысле, сейчас ты играешь на компьютере благодаря книге. С книги, люди передавали свой опыт наследникам, что позволяло человечеству быстрее развиваться.

- Ладно, ладно, я понял...

что послушал меня.

4,8(99 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ