М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
murat200202
murat200202
02.02.2022 12:41 •  Українська мова

Уживання слів в не властивому значени

👇
Ответ:
Ilana27
Ilana27
02.02.2022
Багаття все більше і більше розпалювався, палав. (Помилка полягає в неправильному виборі слів: розпалює - 1. Нагріти до дуже високої температури, розжаритися. 2. (перен.) Прийти в сильне збудження, стати охопленим будь-яким сильним почуттям. розгоратися - Почати сильно і добре, рівно горіти).

- Любителям холодних коктейлів змішують ті ж компаньйони, але в інших пропорціях. (Компаньон - 1. Той, хто складає компанію будь-кому; разом з ким-небудь, приймає участь в чому-небудь. 2. Член торгової чи промислової компанії. У цьому реченні, звичайно ж, треба вжити слово компонент: Компонент - складова частина чого-небудь.

- завдяки пожежі, що спалахнуло від багаття, згорів великий ділянку лісу.

(В сучасній російській мові прийменник завдяки зберігає відому смислове зв'язок з дієсловом дякувати і вживається зазвичай лише в тих випадках, коли йдеться про причини, що викликають бажаний результат: завдяки чиємусь до підтримки. Помилка виникає в зв'язку зі смисловим відволіканням прийменника від вихідного дієслова дякувати. У цьому реченні прийменник завдяки слід замінити на один з наступних: через, в результаті, внаслідок.

2. Вибір слів-понять з різним підставою розподілу (конкретна і абстрактна лексика).

- Іноді не відрізняють конкретну лексику від абстрактній. Пропонуємо повне вилікування алкоголіків і інших захворювань. (Якщо мова йде про захворювання, то слово алкоголіки варто було б замінити на алкоголізм.

- дворянство числом в сто чоловік вийшло йому назустріч, а російський батальйон зустрів його барабанним боєм, музикою і гарматною стріляниною. (Дворянство - в феодальному і, пізніше, капіталістичному суспільстві: привілейований панівний клас. І в даному випадку вжити потрібно було слово дворяни, Так як дворянин - це особа, яка належить до дворянства і не сам клас, а лише його представники зустрічали гостя.

3. Вживання паронімів.

Пароніми - це близькі за звучанням однокореневі слова з різними лексичним значенням: адресат (Особа або організація, кому адресовано поштове відправлення) - адресант (Особа або організація, що посилає поштове оправлення).

Пароніми НЕ взаимозаменяются в мові, так як це призводить до спотворення змісту висловлення.

- заголовний герой роману «12 стільців» ніколи не втрачав почуття гумору.

Заголовний - це містить назву, що даною пропозицією не підходить. Тут потрібно вжити паронім головний.

- Тут будуть виставлені різні підробки з дерева, придатні для установи, для дому, для дачі. Підробки - це підробити - зробити фальшиве подобу чогось. виріб - Дрібне виріб, виготовлений зазвичай ручним

- Ця людина повний невіглас в питаннях мистецтва. Невіглас - грубий, невихована людина. Невіглас - неосвічений, малосведущему людина. Отже, людина, не розбирає в мистецтві, - невіглас.

4. Лексична сполучуваність.

При виборі слів слід враховувати не тільки значення, яке притаманне в літературній мові, а й лексичну сполучуваність. Далеко не всі слова можуть поєднуватися один з собою. Межі лексичної сполучуваності визначаються семантикою слів, їх стилістичної приналежністю, емоційним забарвленням, граматичними властивостями і т.д.

- Хороший керівник повинен у всьому показувати зразок своїм підлеглим. (Показувати можна приклад, але не зразок. А зразком можна бути, наприклад, для наслідування.

- Їх сильна, загартована в життєвих випробуваннях дружба багатьма була помічена. (Слово дружба поєднується з прикметником міцна - міцна дружба.

- два єдиних питання турбували жителів міста: вода і тепло. (В це пропозиції з'єднані слова, за змістом суперечать один одному: єдиний - тільки один.

5. Вживання синонімів.

У синонімів може бути різна функціонально-стилістична забарвлення. Так, слова помилка, прорахунок, помилка, похибка - стилістично нейтральні, загальновживані; хиба, накладка - просторічні, оплошкою - розмовне; ляп - професійно-жаргонне.

Вживання одного з синонімів без урахування його стилістичного забарвлення може привести до мовної помилку.

- зробивши оплошку, директор заводу зрізу ж став її виправляти.

При використанні синонімів часто не враховується здатність кожного з них в більшій чи меншій мірі вибірково поєднуватися з іншими словами.

- У мого друга важкийхарактер.

- Довелося довго нести важкий рюкзак. (Характер може бути тільки важким, а рюкзак - тільки важким. А ось дорога може бути і важкої, і важким.

Розрізняючи відтінками лексичного значення, синоніми можуть висловлювати різний ступінь прояву ознаки, дії. Але, навіть позначаючи одне і те ж, взаімозамене в одних випадках, в інших синоніми замінюватися не можуть - це веде до мовної помилку.

- Вчора мені було сумно. (Синонім сумно сюди цілком підходить).
4,4(72 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
draaams
draaams
02.02.2022

З багатьох античних міфів  мене  найбільш вразив міф про  Прометея, який  вкрав у богів вогонь, щоб передати його людям, і міф про Ікара, першу людину, що знялась на крилах у небо. Він  змайстрував собі крила з пір'я, склеєного  воском. Ікар піднісся занадто близько до сонця, і сонце розтопило віск крил, від чого Ікар упав у море й потонув. Образ, Ікара заполонив мої мрії. Я мріяв зробити  з чогось крила, злізти на  Успенську дзвіницю та й плигнути з неї на тих крилах. А ще ліпше вигадати таку машину, що підіймала б тебе на крилах з землі, тоді можна було б спробувати політати. Якщо люди й підіймалися досі в повітря, то тільки на повітряних кулях. І мрії лишалися мріями...Десь 1909 року стали писати в газетах, що вигадано гвинт, який всвердлюється в повітря,  такий гвинт, чи пропелер, доданий до видовженої повітряної кулі, створив за кордоном дирижабль. В газетах та журналах можна було прочитати про перші літальні машини — аероплани й відважних людей — авіаторів, що знімаються в повітря на тих машинах. Досі невідоме слово "авіація" так зацікавило великих і малих, що, коли до міста приїхав лектор, який мав розповісти про таємниці літальних машин, в залу важко було протовпитись. Лектор оповідав про польоти американців братів Райт, про успіхи французького авіатора Блеріо і продемонстрував літання маленького пропелера. Пущений з спіральної залізної палички, пропелер пролетів половину зали. Незабаром такі пропелери стали продавати як іграшку по крамницях. Нас, дітлахів, уже не вабили тепер паперові змії; тепер кожний із нас мріяв придбати собі цей маленький залізний пропелер. Через рік мені пощастило побачити і саму літальну машину.

Влітку 1910 року мати поїхала зі мною до Харкова в гості до родичів. Дітей у тих родичів не було, мене познайомили з сусідським хлопчиком Вітею, моїм однолітком. Вітя охоче водив мене по харківських вулицях, де що не крок, то й побачиш якесь чудо великого міста. Я витріщав очі і на конку, і на трамвай, і на  автомобілі, яких ще зроду не бачив. А в неділю він повів мене  за місто глянути на таке, що навіть і йому було первиною. Ще в суботу він таємничо прочитав мені наклеєну на паркані афішу, в якій повідомлялося, що  відомий спортсмен і улюбленець публіки Уточкін буде демонструвати польоти на літальній машині на іподромі, де звичайно бували кінські перегони.

4,7(63 оценок)
Ответ:
Korolevanet
Korolevanet
02.02.2022

Відповідь:Шануйте матерів своїх

Мати - це вічність життя, це вона щоднини і щогодини дарує лагідні слова, боронить нас від усіх бід. Материнське серце здатне пройматися болем дитини, журитися долею своїх дітей усе життя. Мати - символ усього найкращого, найдобрішого, найсвятшюго. «Мати» - це перше слово, яке з радістю, з усмішкою вимовляє дитина. І недаремно, бо першою людиною, яка схиляється над її колискою, є мама. «Мати» - це слово, яке найчастіше повторює людина в хвилини горя. Мати любить свою дитину, завжди розуміє її, подасть руку до розділить її радість і смуток. Мама - найдорожче слово в світі. Де б ти не був, що б ти не робив, вона назавжди освітить твій шлях ніжним серцем, відданим тобі.Кожна мати вчить свою дитину любити рідний край - місце, де народився, вчить любити рідну хату. Намагайтеся бути чемними, любіть батьків і турбуйтесь про них, не завдавайте їм прикрощів, а як станете дорослими й розлетитесь із теплого батьківського гнізда по всьому світу, пам'ятайте, що батьки чекають ваших листів.

Пояснення:

4,8(55 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова

MOGZ ответил

Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ