Объяснение:1. Мова - душа кожної національності, її святощі, її най-
цінніший скарб (І. Огієнко). 2. Мова - це не просто б
спілкування, а щось більш значуще. Мова - це всі глибин-
ні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять,
найцінніше надбання віків. Мова - це ще й музика, мелодика,
фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна і мисленнєва
діяльність народу (О. Гончар). 3. Мова - духовне багатство
народу (В. Сухомлинський). 4. Мова - це глибина тисячоліть
(М. Шумило). 5. Мова - це система знаків фізичної природи,
що виконує пізнавальну й комунікативну функції в процесі
людської діяльності (3 посібника). 6. Мова є системою знаків, що виражають ідеї, а тому її можна порівняти з письмом, з азбукою для глухонімих, із символічними обрядами, із формами ввічливості, із воєнними сигналами тощо (Ф. де Соссюр)
На мою думку, слово гідність будується на найвищих моральних ідеалах, які людина поважає в собі та інших. Як стати гідною людиною? Я вважаю, що для того, щоб стати гідною людиною, необхідно виховувати в собі ті самі якості, які належать до моральних висот: співчуття, безкорисливість, працьовитість, доброта, чесність, поважність.
Гідна людина ніколи не дасть себе в образу і не дозволить принижувати. При цьому сама з глибокою повагою ставиться до свободи особистості інших людей. Вона розумна, добра, ввічлива у спілкуванні з іншими, вміє прощати іншим слабкості. Про таких кажуть, що вони гідні не тому що у них немає негативних рис, а тому що яскраво виражені позитивні.
Коли у людини чітко сформовані моральні ідеали, вона щодня робить щось, щоб наблизитися до них. Гідна людина радіє кожній можливості опинитися ближче до того самого добродійного образу, що вона вибудовує у своїй свідомості.
Але при цьому людська гідність не будується лише на виграних битвах і регаліях. Вона криється в людяності вчинків. Гідна людина ніколи не зазнається, вона завжди залишиться скромною. Філософ Мішель Монтень писав, що справжня людська гідність схожа з річкою, бо найглибша водойма найменше шумить.