М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Ть, будь ласка. потрібно скласти діалог на тему "цікаві сторінки життя тараса шевченко"

👇
Ответ:
Tytiki
Tytiki
01.03.2023

- Ти знаєш, є дуже цікаві факти із життя Тараса Шевченка, про деякі з них у школі навіть не розповідають.

- Напевно, це так, тому що у біографію все вмістити неможливо, а ось очевидці могли розповісти багато цікавого. Ось я, наприклад, знаю, що на зріст він був невисокий, лише 1 м 64 см.

- Ну, якщо вже мова пішла про цифри, то скажу, що 24 роки Тарас був кріпаком, 11 років перебував під слідством, на військовій службі, у за-сланні, і лише 12 років життя був відносно вільною людиною!  

- Приголомшливо! А знаєш, скільки у нього було художніх робіт? Малюнків, офортів?

- Напевно, близько тисячі?

- Більше! 1300!

- До речі, приблизно стільки ж пам"ятників Кобзарю існує у всьому світі.

- Навіть важко уявити! А я недавно у музеї бачив  «Буквар», який Шевченко видав на власний кошт. Книга вийшла накладом у 10 тис. примірників і була призначена для вивчення грамоти у безкоштовних школах.

- І це при тому, що сам він у школі закінчив усього 2 класи!

- Кажуть, що Тарас Григорович був великим модником. У своїх особистих мемуарах він висловив захват стосовно купівлі нового плаща-макінтоша, вартістю 100 рублів. До речі, коли Шевченко працював в археологічній комісії, його зарплата становила 150 рублів на рік.  

- Мені було б цікаво дослідити повністю біографію поета, якщо це взагалі можливо. А тобі?

- Мені також.

4,7(11 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
skskanshhd
skskanshhd
01.03.2023

Істри з очей сиплються - про запаморочення від болю внаслідок сильного удару по голові, по обличчю. Нога людська не ступала - нікого не було, ніхто не жив, не ходив у якій-небудь місцевості. Лихо не спить - лихо завжди напоготові. На душі коти шкребуть -про поганий, тривожний настрій. І вухом не свербить - не звертати уваги, не реагувати. Джмелі гудуть у голові - голова сильно болить. Пахне смаленим - наближається неприємність. Крига скресла - почалось, настало щось довгоочікуване. Земля горить під ногами -нестерпні умови, скрутне становище

Объяснение:

4,4(97 оценок)
Ответ:
deminav733
deminav733
01.03.2023

Дієприкметник - це форма дієслова, яка означає ознаку предмета за дією або станом і відповідає на питання який? яка? яке? які? (хмарою повиті, врятована планета, зачарований красою).

Дієприслівник -  означає другорядну дію порівняно з основною дією того самого предмета: Відпочиваючи, читаю.( має закінчення -учи, -ючи, -ачи, -ячи, -ши, -вши)

Объяснение:

Дієприкметники: врятований, сповитий, оспіваний, розроблений, відпочиваючий, написаний, посивілий, опалий, скошений, ношений, від'їжджаючий, ржавіюча, заросле, проголошений, відточена, креслений, зниклий, малююча, керуюча, зроблений.

Дієприслівники: несучи, гуркочучи, написавши, освітлюючи,  сяючи, сподіваючись, спитавши, узявши, повернувшись, втомившись, схопивши, збагнувши, втикаючи, міркуючи, стоячи, зриваючи, озираючись, дзвонячи, вхопившись, моргнувши .

4,6(2 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ