24 : 3 = 8 - к-сть діжок на кожного (5 + 11:2) : 3 = 3.5 л - води на кожного в будь-якому випадку кожному дістанеться по 1 повній, 3 наполовину заповнені і 2 порожні діжки = 6 діжокт і 2.5 л. далі для кожного індивідуально кожному потрібно ще 2 діжки і 1 л і в нас залишилось ще 2 повні, 2 половинні і 2 порожні тоді: І + 1 повна + 1 порожня IІ + 1 повна + 1 порожня ІІІ + 2 половинні таким чином двом людям ми віддаємо 2 повні, 3 наполовину заповнені і 3 порожні діжки, а третьому - 1 повну, 5 наполовину заповнених і 2 порожні діжки
Пусть х (грн.) - цена 1 кг огурцов, у (грн.) - цена 1 кг помидоров. 1,5х - цена 1 кг огурцов после подорожания на 50% 0,8у - цена 1 кг помидоров после удешевления на 20% Составим систему уравнений и решим её методом алгебраического сложения: 4х + 3у = 34 2 * 1,5х + 5 * 0,8у = 36
4х + 3у = 34 3х + 4у = 36
7х + 7у = 70 х + у = 10
х = 10 - у Подставим значение х в первое уравнение системы 4(10 - у) + 3у = 34 40 - 4у + 3у = 34 40 - 34 = 4у - 3у у = 6 (грн.) - первоначальная цена 1 кг помидоров х = 10 - 6 = 4 (грн.) - первоначальная цена 1 кг огурцов ответ: 4 грн. - 1 кг огурцов; 6 грн. - 1 кг помидоров. Проверка: 4 * 4 + 3 * 6 = 16 + 18 = 34 грн.- первоначальная стоимость покупки 2 * 6 + 5 * 4,8 = 12 + 24 = 36 грн.- после
подставляем во второе выражение
у(-5-у)=-36
-5у-у^2=-36
-у^2-5у+36=0 |×(-1)
у^2+5у-36=0
D=25+144=169
у1=(-5-13)/2=-9
у2=(13-5)/2=4
при у1=-9
х1=-5-(-9)=-5+9=4
при у2=4
х2=-5-4=-9
ответ: (4;-9); (-9;4)