Подкоренное выражение должно быть неотрицательным, а знаменатель не равен нулю. При записи первого условия, второе учитывается. Тогда имеем:
Решим методом интервалов:
Отмечаем на координатной прямой точки, в которых выражения из знаменателя и числителя обращаются в ноль. И выкалываем 2 т.к. на ноль делить нельзя. Мы получили 3 интервала. Перед дробью знак положителен, поэтому на правом интервале ставим "плюс", далее чередуем знак через каждую отмеченную точку (нету чётных степеней, где знак может не измениться). Нас интересует, когда больше или равно, поэтому выбираем интервалы с плюсом, учитывая их границы.
ответ: x∈(-∞;2)∪[8;+∞).
Наддніпрянською Україною та Чорним морем була подолана: утворилася частково новоколонізована територія, поліетнічна та зорієнтована на середземноморський економічний простір. Врешті це прислужилося до розширення українських етнічних теренів (бо більшість Північного Причорномор’я становили українці), але то був лише прихований наслідок активної зовнішньої експансії Петербурзької імперії.
Щодо України часто пишуть, що вона мала «довге XIX століття». Не очевидну хронологію 1800—1900, а час тривалості характерних рис доби — 1795 — 1914, від третього поділу Речі Посполитої до початку Першої світової війни, яка змінить усе, що асоціювалося із XIX ст.
Петя отдал 10 марок, значит у Пети осталось (х-10) марок.
У Димы стало (у+10) марок.
Марок стало поровну, то есть
х-10=у+10 ⇒ х-у=20
Если Петя отдал Диме 50 марок, значит у Пети осталось (х-50) марок.
У Димы стало (у+50) марок.
Но у Димы теперь марок в 5 раз больше, чем у Пети, то есть
5(х-50)=у+50 ⇒ 5х-250=у+50 ⇒ 5х-у=300
ответ: у Пети 70 марок, у Димы 50 марок .