М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Rayana555
Rayana555
18.12.2022 12:11 •  Беларуская мова

Улетку можно поставить в множны лик

👇
Ответ:
sofiakuznetsova2004
sofiakuznetsova2004
18.12.2022
Нет нет конечно же нет
4,8(19 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
valeriia8
valeriia8
18.12.2022
Не ведаю, спадабаецца вам ці не. Можа што возьміце ^^

Як хутка ідзе час. Нават і не верыцца, што ўжо дваццаць першае стагоддзе. Уяўляецца, што толькі нядаўна я ўпершыню пайшоў у школу, пазнаёміўся са сваімі сябрамі і аднакласнікамі. І вось яшчэ некалькі год і я закончу школу. Прыйдзецца вырашаць, что ж рабіць у будучым. Мне так хочыцца верыць, што мае мары сбудуцца. І вось, не паспееш азірнуцца і вось яна – старасць. А што я пакіну нашчадкам? Я ж увогуле яшчэ нічога маштабнага не зрабіў. І ці зраблю? Але ж, можа я яшчэ і паспею адкрыць у будучым што-небудь. А, калі не паспею, то абавязкова пасля мяне застанецца мая краіна, якая багатая на вельмі таленавітых людзей. Але часта здараецца так, што людзі проста зарываюць свій талент і не хочуць яго развіваць, проса забывая аб гэтым. Яны шукаюць высокааплатную работу, зусім не думаючы аб тым, што ім прыйдзецца штодня працаваць. І гэта добра, калі работа адпавядае інтарэсам, а калі не? Працаваць там, дзе табе не падабаецца, дзеля таго, каб проста добра жыць? Можа яно і добра, але чаму не паспрабаваць дасягнуць поспехаў у той справе, якая табе падабаецца? Мне здаецца, я занадта многа гавару. Але я просто хачу сказаць сваім нашчадкам, што будуць і ў мой час новым пакаленнем і пасля мяне, каб яны былі патрыётамі сваёй краіны,  шанавалі яе, не забываліся на бацькоўскі дом, а самое галоўнае, каб помнілі аб тым, што жыццё – самая каштоўная рэч, якая даецца толькі аднойчы.
4,7(16 оценок)
Ответ:
maremboga8
maremboga8
18.12.2022

Старшина Карпенко – один из шести человек, оставленных защищать отступление батальона в первые часы войны. Все они ведут себя по-разному. Карпенко – командир группы. Он сразу же распределил между членами группы чёткие обязанности и роли. Карпенко - из простой деревенской семьи, и до войны с немцами он был заместителем директора льнозавода. Но эта война для него не первая. Раньше ему уже пришлось воевать с финнами. С этой войны он пришёл с наградой. В нем чувствуется опытный воин. Карпенко - настоящий командир, и это видит вся его группа. На него можно положиться, он не подведет. Он мало думает о себе, больше – о своих товарищах. Василь Быков описывает его, как «уверенного в себе, властного командира». Но в то же время, у старшины - самые простые, невоенные мечты. В повести есть сцена, когда Карпенко засыпает, и ему видится во сне отец и трое его братьев. У него есть жена, молоденькая учительница Катя. Когда началась война, они ждали появления на свет первенца. В окопах, Карпенко думает о ней, о том, какой будет жизнь, когда война закончится. Он оптимист, и до конца будет оставаться сильным, уверенным в победе.


Сила духа старшины Карпенко проявляется особенно после того, как его смертельно ранили. Настоящий солдат, он не перестает отдавать команды, даже когда его собственная смерть смотрит ему в глаза. Он умирает, но не сдается. И остается одним из многочисленных героев, которые погибли в первые дни войны, выполняя до конца свою обязанность перед Родиной.  

4,4(79 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Беларуская мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ