Подібності і відмінності хлоропластів і мітохондрій
Подібності перш за все полягають у тому, що це двомембранні напівавтономні органели. Чому напівавтономні? Тому що мають, по-перше власний білок-синтезуючий апарат, тобто кільцьову молекулу ДНК, всі види РНК та рибосоми, на яких здійснюється синтез білка. По-друге, вони здатні до поділу навпіл. Ще подібним є те, що ці органели здатні самі синтезувати енергію у вигляді молекул АТФ. Звичайно, першість у цій функції надається мітохондріям, але і хлоропласти також здатні до утворення енергетичних молекул в ході світлової реакції фотосинтезу.
Відмінність полягає у призначені цих органел. В хлоропластах відбуваються процеси фотосинтезу (космічна роль зелених рослин), в мітохондріях – клітинне дихання (третій етап енергетичного обміну).
1.Начальный участок переднего отдела пищеварительной системы человека.
2.Они служат для захвата пищи, размельчения пищи и перемещения ее в дальнейшие отделы ротовой полости.
3.воронкообразный канал длиной 11—12 см, обращённый кверху широким концом и сплющенный в переднезаднем направлении.
4.Глотка представляет ту часть пищеварительной трубки и дыхательных путей, которая является соединительным звеном между полостью носа и рта, с одной стороны, и пищеводом и гортанью — с другой.
5. часть пищеварительного канала.
6.Представляет собой сплющенную в переднезаднем направлении полую мышечную трубку, по которой пища из глотки поступает в желудок.
Д.Гавайи находится в Океании