М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
daniil326
daniil326
29.06.2020 21:19 •  Биология

Составьте профилактику заболеваний органов дыхания​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
bosssanyawolf
bosssanyawolf
29.06.2020

Генотип матері:

X^B X^b ( Це нормальний зір)

Генотип сина: X^b Y (Це дальтонізм)

Генотип дочки: X^B X^b (А це нормальний зір)

Объяснение:

У людини є два X-хромосоми (у жінок) або X- та Y-хромосоми (у чоловіків), які відповідають за наслідування наочного сприйняття. Ген для дальтонізму знаходиться на X-хромосомі, тому хвороба частіше ігається у чоловіків, які мають тільки один X-хромосом.

У даному випадку, чоловік має хворобний ген на одному зі своїх X-хромосом, тому він має генотип X^b Y. Дружина ж має нормальний зір і тому має генотип X^B X^b, де X^B - нормальний ген, а X^b - хворобний ген для дальтонізму.

У першому випадку, коли народжується син, він отримує від свого батька Y-хромосому з хворобним геном X^b і від матері X^b-хромосому з хворобним геном X^b. Тому син має генотип X^b Y і розвиває дальтонізм.

У другому випадку, коли народжується дочка, вона отримує від батька X^b-хромосому з хворобним геном X^b і від матері X^b-хромосому з нормальним геном X^B. Тому дочка має генотип X^B X^b і не розвиває дальтонізм, оскільки наявність нормального гена X^B компенсує наявність хворобного гена X^b.

Познач цю відповідь як найкращу

4,8(53 оценок)
Ответ:
DimaRostovonDon
DimaRostovonDon
29.06.2020
В даному випадку, враховуючи групу крові матері (ІВ) та гетерозиготну групу крові батька (ІІІ), існують групи крові, які не можуть бути у їхніх дітей.

Групи крові, які не можуть бути у дітей, це:

1. Група крові АВ: Для того, щоб дитина успадковувала групу крові АВ, необхідно, щоб обидва батьки передали генетичний матеріал з алелями A та B. У даному випадку, група крові батька містить лише алель B, тому група крові АВ в дітей неможлива.

2. Група крові 0 (нуль): Група крові 0 може бути наявна у дитини, якщо обидва батьки передадуть генетичний матеріал з алелями 0 (нуль). У даному випадку, батьківська група крові матері (ІВ) та батька (ІІІ) не містить генетичного матеріалу з алеллю 0, тому група крові 0 також не може бути присутньою у дітей.

Таким чином, групи крові АВ і 0 (нуль) не можуть бути у дітей, на основі груп крові матері ІВ та батька ІІІ (гетерозигота).
4,5(2 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ