Порівняльна характеристика типів розмноження рослин
Тип розмноження Генетична основа Основоположні процеси Типи діаспор (тобто зачатків нових особин)
Вегетативне Початкова плоїдність зберігається Регенерація Фрагменти вегетативних органів, виводкові тіла і бруньки
Генеративне:
а) безстатеве розмноження;
б) статеве відтворення і статеве розмноження
в) насіннєве розмноження Дворазова зміна плоїдності в ході життєвого циклу Мейоз (безстатеве)
Статевий процес (статеве) Мейоспори
Гамети
Насіння і плоди
Безстатеве розмноження відрізняється від вегетативного тим, що при вегетативному розмноженні дочірня особина, генетично ідентична материнській (клон), обов'язково отримує фрагмент материнського організму, оскільки утворюється з нього[2]; при безстатевому ж розмноженні цього не відбувається.
В основі генеративного розмноження лежить чергування двох ядерних фаз — гаплоїдної і диплоїдної. Це чергування обумовлене двома альтернативними процесами — заплідненням і редукційним поділом (мейозом). У рослин гаплоїдна фаза, що утворює гаплоїдні гамети, називається гаметофітом, а диплоїдна фаза, що формує гаплоїдні спори, з яких розвиваються гаметофіти, — спорофітом. Спорофіт і гаметофіт можуть як відрізнятися один від одного морфологічно (гетероморфний життєвий цикл), так і бути однакової будови (ізоморфний життєвий цикл)[3].
Відмінність статевого розмноження від статевого відтворення полягає в тому, що в першому випадку на гаметофіті формується єдиний зародок спорофіта, а в другому — декілька. У більшості рослин відбувається статеве відтворення[3].
Объяснение:
Розмноження рослин — сукупність процесів, що призводять до збільшення числа особин певного виду; у рослин має місце безстатеве, статеве і вегетативне (безстатеве і статеве розмноження об'єднують у поняття генеративне розмноження). Вивчення різних аспектів розмноження є предметом репродуктивної біології[1].
Кровеносная система. Сердце состоит из двух пресердий и одного желудочка. Имеет сходное строение с прудовиком.
Нервная система. Разбросанно-узлового типа. Но из-за отсутствия головы и слияния некоторых ганглиев, их кол-во уменьшилось.
Пищеварительная система. По питания - фильтратор.
Половая система. Двустворчатые - раздельнополые животные. половые железы расположены у основания ноги.
Выделительная система. Представлена двумя почками.
Представители: беззубка, перловица.
Значение. являются неотъемлемым компонентом в цепях питания. Фильтрация воды (за 1 час до 10-15 литров).