Жи́влення росли́н — процес поглинання і засвоєння рослинами поживних речовин, необхідних для підтримання їх життєдіяльності. Живлення є частиною заг. обміну речовин рослинного організму.
За характером живлення рослини поділяють на гетеротрофи (гриби, більшість бактерій, безхлорофільні водорості й вищі рослини) і автотрофи (всі фотосинтезуючі зелені рослини і хемосинтезуючі бактерії; див. фотосинтез, хемосинтез).
Серед рослин з гетеротрофним типом живлення розрізняють сапрофіти, що беруть сполуки з відмерлих решток, кореневих виділень та ін. продуктів органічного походження, і паразити, які для живлення використовують речовини живих організмів.
У автотрофних рослин розрізняють повітряне, або листкове живлення і ґрунтове, або кореневе живлення (див. Мінеральне живлення рослин). Багато рослин здійснює і автотрофний, і гетеротрофний типи живлення (наприклад, комахоїдні рослини). Часто рослини з різним типом живлення вступають у симбіоз, використовуючи для свого живлення продукти життєдіяльності одна одної (наприклад, мікориза).
Объяснение:На відміну від рослин, гриби поглинають із середовища і мінеральні, й органічні сполуки.
Рослини й гриби, як і всі живі організми, дихають. При цьому вони поглинають атмосферний кисень і виділяють у навколишнє середовище вуглекислий газ. Але рослини здатні до фотосинтезу і водночас потребують надходження як кисню (для дихання), так і вуглекислого газу (для фотосинтезу).
Процесс начинается с деполяризации мембраны рецептора, которая приводит к выделению медиаторов. Медиаторы стимулируют чувствительный нейрон через дендриты. Возникаемый при этом импульс проходит через спинномозговой узел, содержащий тело чувствительного нейрона, далее через задний рог спинного мозга попадает в аксон чувствительного нейрона, который передаёт импульс во вставочный нейрон. Вставочный нейрон передаёт по аксону импульс на дендриты двигательного нейрона, расположенного в спинном мозге. Через них импульс проходит передний рог сегмента спинного мозга и попадает в аксон двигательного нейрона, приводя в исполнение рабочего органа.
Последовательность: 5-1-6-4-2-7-3