З приходом осені природа набуває різноманітних барв. Дерева спершу одягаються у різноколірні шати. а потім вітер скидує ці шати, застеляючи землю барвистим килимом. Весело бігати по цьому килиму, слухаючи шарудіння листків під ногами. Але чим насправді є це листя? Користь чи шкода від нього для природи? Дерева змушені скидати своє вбрання, адже з листям вони б не вижили в люті морози. Встеляючи землю, опале листя, неначе справжній килим, захищає грунт від промерзання, тим самим допомагаючи рослинам проростати під снігом. Також, є думка, що перегниваючи, листя утворює міндобриво з корисних речовин, яке живить рослини. Але є й інші думки. Листя, як губка, вбирає в себе всі шкідливі випари і викиди, що є у повітрі. Особливо це стосується великих міст з розвиненою інфраструктурою. Відходи великих заводів, гази великої кількості машин - все це призводить до концентрації шкідливих речовин в повітрі і, відповідно, у листі рослин. Опадаючи на землю і перегниваючи, всі ці речовини листя віддає в грунт, звідки вони потрапляють до рослин. Тому в містах листя потрібно збирати, щоб не отруювати природу. Але інколи , щоб полегшити собі роботу, листя спалюють. І всі ці шкідливі речовини знову потрапляють у повітря, отруюючи не лише рослини, але й людей. Адже доведено, що дим від спаленого листя містить концерагенні речовини, що можуть призвести до утворення онкологічних захворювань. Тому не можна дати однозначної відповіді на це питання.
Взаимосвязь и соотношение подземной и надземной частей растения.
Изучение ботаники позволяет нам ясно представить значение каждого органа в живом растении.
Корень поглощает из почвы воду с минеральными солями и укрепляет растение в почве.
Стебель выносит листья растения к свету, по стеблю передвигаются вода, минеральные соли и органические вещества.
В хлорофилловых зернах листа на свету образуются органические вещества, которыми питаются клетки всех органов растения. Листья испаряют воду.
Цветки и плоды являются органами семенного размножения растений.
Теперь представьте, что один из органов растения, например корень, заболевает. Вода и минеральные соли перестают поступать в растение из почвы. Заболевание подземного органа — корня — немедленно отразится на всем растении. Без воды, которую поглощают корни, в листьях не могут образовываться органические вещества. Как только перестанет испаряться вода, листья, а затем и все растение перегреется под горячими лучами солнца и завянет.
То же произойдет, если будет поврежден любой другой надземный орган растения. Например, при повреждении стебля нарушится передвижение веществ из корня в листья и из листьев во все другие органы. Прекратится процесс образования органических веществ и испарение воды. В конце концов погибнет все растение.
Многие из вас видели большие ду деревья. У таких деревьев древесина и сердцевина почти полностью разрушены, разрушены и сосуды, по которым передвигается вода.
Листья перестают получать воду, и нормальная жизнедеятельность растения нарушается.
Если один из органов растения начинает усиленно расти и развиваться, изменяются и все остальные органы. Например, после подкормки растений селитрой сначала изменяются листья. Они становятся более крупными, темно-зелеными, в них образуется больше органических веществ. Следовательно, усиливается питание растения. Это вызывает рост и других органов.
Взаимосвязь органов приводит к большой зависимости развития надземной части растения от подземной, и наоборот.
Дерева змушені скидати своє вбрання, адже з листям вони б не вижили в люті морози. Встеляючи землю, опале листя, неначе справжній килим, захищає грунт від промерзання, тим самим допомагаючи рослинам проростати під снігом. Також, є думка, що перегниваючи, листя утворює міндобриво з корисних речовин, яке живить рослини.
Але є й інші думки. Листя, як губка, вбирає в себе всі шкідливі випари і викиди, що є у повітрі. Особливо це стосується великих міст з розвиненою інфраструктурою. Відходи великих заводів, гази великої кількості машин - все це призводить до концентрації шкідливих речовин в повітрі і, відповідно, у листі рослин. Опадаючи на землю і перегниваючи, всі ці речовини листя віддає в грунт, звідки вони потрапляють до рослин. Тому в містах листя потрібно збирати, щоб не отруювати природу. Але інколи , щоб полегшити собі роботу, листя спалюють. І всі ці шкідливі речовини знову потрапляють у повітря, отруюючи не лише рослини, але й людей. Адже доведено, що дим від спаленого листя містить концерагенні речовини, що можуть призвести до утворення онкологічних захворювань.
Тому не можна дати однозначної відповіді на це питання.