М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
justnastya1
justnastya1
28.05.2022 09:32 •  Биология

Які особливості поведінки тварин?

👇
Ответ:
бомж23
бомж23
28.05.2022

Поведение живот­ных совершать определенные действия, реагируя на влияние факторов внешней и внутренней среды. У большинства животных поведением «управляют» унаследованные инстинкты, которые передаются от ро­дителей потомкам на протяжении многих поколений.

Инстинкт — это цепочка врожденных поведенческих реакций, на­правленных на осуществление различных жизненных функций.

Примером инстинктов может служить брачное поведение животных, забота о потомстве, сооружение гнезд, ежегодные миграции птиц: лас­точек, журавлей, аистов, гусей и многих других. Достаточно сложны формы инстинктивного поведения у общественных насекомых: пчел, муравьев, термитов и др.

Поведение животных тем сложнее, чем сложнее строение их нервной системы и разнообразнее органы чувств. Оно может меняться с при­обретением животным собственного жизненного опыта. Усложнение поведения может проявляться в виде совершенствования охотничьих воспитания потомства, коллективной защиты от врагов, поиска лучших мест кормежки и т.д.

В результате обучения у животных формируются условные рефлексы, позволяющие быстрее реагировать на сигналы окружающей среды. Например, в результате дрессировки человек учит собаку выполнять разнообразные команды. Материал с сайта http://worldofschool.ru

У животных наблюдают различные формы поведения. Одни из них — инстинктивные — врожденные и присущи всем особям вида. Они не изменяются при изменении условий среды обитания. Другие — условные рефлексы — образуются в результате обучения независимо у каждой особи. Условные рефлексы позволяют лучше при ливаться к изменениям условий проживания.

Объяснение:

4,7(17 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
shyndari
shyndari
28.05.2022

Объяснение:

Здравствуй, Daydreamerkk080!

Нормотимики - психотропные препараты, которые используют с целью стабилизации настроения у психбольных.

Нейролептики - психотропные препараты, подавляющие психическую нервную деятельность.

Тератогенное действие - нарушение эмбриологического развития при воздействии тератогенных факторов ( в нашем случае данными факторами будут выступать нейролептики )

Зачастую у беременных женщин встречаются психические расстройства. Они могут неблагоприятно сказаться на исходе беременности.  Для лечения или купирования симптомов расстройств используют нейролептики. При этом у плода могут развиться патологии разных типов. Рассмотрим влияние некоторых препаратов:

1)Антидепрессанты

Широко известная группа нейролептиков. Изучена максимально хорошо.

Тератогенное влияние значительно.

На ранних сроках возможны нарушения сердечно-сосудистой системы.

На поздних сроках возможны нарушения сердечно-сосудистой, дыхательной, нервной, пищеварительной, выделительной систем, метаболические нарушения

2)Трициклические антидепрессанты

Слабоизученная группа нейролептиков.

Тератогенное влияние выявлено лишь у некоторых препаратов.

Возможны отклонения в сердечно-сосудистой системе.

3)Другие антидепрессанты

Слабоизученная группа нейролептиков.

Влияние на плод возможно на поздних сроках, начиная с перинатального периода.

4)Классические нормотимики

Широко известная группа нейролептиков.

Тератогенное влияние не доказано.

5)Противоэпилептические препараты

Широко известная группа нейролептиков.

Тератогенное влияние значительно.

Повышается риск врождённых аномалий, выкидышей

6)Атипичные нейролептики

Известная группа нейролептиков.

Тератогенное влияние возможно.

Повышается риск врождённых аномалий.

4,4(91 оценок)
Ответ:
Temok04
Temok04
28.05.2022

Мохоподібні – бріофіти (бріологія – наука про мохи) – вищі спорові рослини, багаторічні, дрібні (2-50 мм) живуть в помірному та холодному поясах, в тропіках, в гірських районах, сухих степах і пустелях. Мохи є: зелені зозулин льон (звичайний), маршанція; білі а) торф’яний мох (сфагнум). Деякі з мохів протягом років можуть зберігати життєздатність знаходячись у висушеному стані.

В життєвому циклі мохів є чергування двох поколінь:..., домінує гаметофіт. Мохи нерозчленовані, погано захищені від нестачі вологи. Невелика висота стебла обумовлена недостатньою ризоїдів як водопоглинаючого органа (відсутність справжніх судинних тканин), а також відсутністю добре розвиненої механічної тканини.

Зозулин льон. Будова гаметофіту. Вегетативне тіло представлене сланню, що складається з стебла і листків, коренів немає, є ризоїди – вирости поверхневих клітин тіла. Стебло покрите шкірочкою, під нею механічна тканина, далі в глибину основна, і в центрі примітивний провідний пучок. Стебло невелике (30-40 мм), трав’янисте, пряме, нерозгалужене, густо вкрите сидячими лінійно-ланцетними листками. Листки дрібні, лускаті, на чоловічих екземплярах листки більші, сидять густіше і мають червонуватий колір.

Зозулин льон – дводомна рослина, бо чоловічі і жіночі статеві органи містяться на різних рослинах. Ризоїди виконують функції кореня: утримання рослини в ґрунті та всисання з нього розчинів поживних речовин. Але на відміну від коренів, ризоїди не мають тканин. На верхівці стебла чоловічої особини формуються антеридії, у яких дозрівають сперматозоїди; на верхівці стебла жіночої особини формуються архегонії, де дозрівають яйцеклітини.

     

Запліднення відбувається за участю вологи, ранньою весною. Сперматозоїд проникає до яйцеклітини за до води і відбувається запліднення. З заплідненої яйцеклітини виростає спорофіт: він складається з стопи, стеблоподібної ніжки і коробочки, що накрита кришечкою. В коробочці містяться спорангії, в яких достигають спори.

Коробочка має спеціальне пристосування до розсіювання спор. Кришечка з коробочкою з’єднана зубчиками, які в суху погоду відчиняються назовні і цим самим відкривають вихід дозрілим спорам. Спора падає на землю і починає проростати, утворюючи протонему – тонкі розгалужені нитки, які мають верхівкову бруньку, з якої виростають дорослі рослини моху.

Зозулин льон – рослина багатолітня, тому на другий рік на чоловічих і жіночих рослинах утворюються антеридії і архегонії. За характером живлення – автотрофи (фотосинтез в хлоропластах). Зозулин льон може вбирати води в 4 рази більше за власну масу. Практичне значення зеленого моху незначне, часом його використовують, як підстилку для тварин. Може спричинити заболочення лісу.

Сфагнум (білі мохи – сфагнові) – торф’яний мох. Одержав таку назву, бо бере участь в утворенні торфу, а білий – бо в сухому стані він забарвлений в білий, або ясно-зелений колір. В Україні – 30 видів. Будова гаметофіту – стебло (10-15 см) галузисте, вкрите листочками, коренів і ризоїдів сфагнум немає, прикріплюється нижньою частиною стебла. Росте він верхівкою і в міру росту нижня частина стебла відмирає.

Листки сфагнуму складаються з 2-х типів клітин – одні клітини довгі і вузькі, заповнені хлорофілом (хлорофілоносні, здатні до асиміляції (фотосинтез)), між ними розміщені великі овальні, мертві клітини з тонкими стінками і великими порами. Мертві клітини заповнені водою, а при висиханні повітрям (робляться білими). За до листків, сфагнум вбирає воду як губка (в 25 разів більше за свою масу).

Сфагнум – однодомна рослина (чоловічі і жіночі органи на одній рослині). Процес запліднення відбувається ранньою весною при наявності води. З зиготи виростає спорофіт, що являє собою ніжку з кулястою коробочкою. Спора випадає на ґрунт і проростає, утворюється протонема з ризоїдами, в дорослої рослини їх нема. Бруньки протонеми дають нову особину гаметофіт.

Объяснение:

4,6(64 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ