М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Улаган
Улаган
27.03.2020 18:41 •  Биология

Вкажіть причини порушення природного колообігу кисню в біосфері в результаті
діяльності людини.

👇
Ответ:
goloshapov145
goloshapov145
27.03.2020

Кругообіг кисню

Природними продуцентами вільного молекулярного кисню на Землі є зелені рослини, що утворюють його в процесі фотосинтезу. Атмосфера містить 1,2 - 2,0 o 1015 т кисню. Щорічно цей запас поповнюється на 70 - 100 млрд. т за рахунок фотосинтезу зелених рослин, при цьому 55 млрд. т кисню виробляють лісові масиви. Для абсолютної більшості живих організмів кисень є життєво необхідним. Він забезпечує здійснення окислювальних реакцій, під час яких вивільнюється необхідна для життєдіяльності організмів енергія. У природі відбувається постійний кругообіг цього газу в результаті збалансованих процесів використання атмосферного кисню для дихання, окислювальних процесів і виділення його у вільному вигляді при фотосинтезі. За розрахунками, повний кругообіг кисню у біосфері здійснюється за 2000 років.

Головними причинами порушення кругообігу речовин у біосфері є:

По-перше, це досить сильне штучне прискорення процесів вивітрювання осадових і гранітних порід, пов’язане з видобуванням і переробкою корисних копалин, спалюванням вугілля, нафти, торфу, природного газу. В результаті в атмосфері збільшується вміст вуглекислого газу, оксидів сірки, через кислотні дощі зменшується рН ґрунту, що призводить до переходу багатьох елементів у розчинений стан. Деякі з них у великих концентраціях токсичні й небезпечні для живого (наприклад, важкі метали - мідь, цинк, свинець). Процеси кругообігу речовин у біологічному циклі вповільнюються - адже гинуть носії живої речовини. Та чим більше елементів переходить у розчин, тим більше їх вимивається у Світовий океан. Прискорені темпи загибелі біоти, вповільнені темпи повторного використання доступних мінеральних речовин, зростання швидкості їх вимивання спричиняють перезбагачення Світового океану біогенними елементами. Внаслідок цього частішають спалахи “цвітіння” океану мікроскопічними водоростями, які нерідко бувають токсичними й пригнічують розвиток консументів, котрі їх споживають. Так, порівняно з минулими століттями частота спалахів “цвітіння” в Світовому океані зросла в 50-130 разів! Усе це прискорює процеси вилучення з біосфери доступних біогенних речовин і їх консервації'в донних відкладеннях.

По-друге, людина в процесі своєї господарської діяльності створює численні речовини (наприклад, пластмаси), які надалі не можуть бути ні використані продуцентами, ні розкладені до доступних мінеральних речовин редуцентами. Вони утворюють особливу групу антропогенних “осадових” порід - відходи нашої цивілізації, які археологи чомусь назвали “культурним шаром”. Ці відходи зрештою будуть трансформовані в літосфері в граніти й потім у процесі вивітрювання знову стануть доступними для живої речовини, але відбудеться це в геологічних вимірах часу - через мільйони років. Тому є реальна загроза того, що доступні ресурси біосфери можуть бути перероблені на відходи швидше, ніж завершиться цикл геологічного кругообігу. Що в цьому разі станеться з біосферою (в тому числі й з людиною), передбачити нескладно.  

Объяснение:

4,6(58 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
LinaCat123456789
LinaCat123456789
27.03.2020
Грибы - сапрофиты - питаются всякой органикой, переводят её в доступные для растений вещ-ва, на такой грибнице растительность всегда пышнее и ярче.
Грибы - симбиоты -  образуют с растениями микоризу, грибница может присасываться к корням и может врастать в корневые клетки. Здесь происходит взаимовыгодный обмен - растения дают грибам продукты фотосинтеза (глюкозу), а грибы - воду, растворы минеральных и органических вещ-в.
Некоторые растения даже корневые волоски утратили и не могут жить без своих грибов - вересковые. 
Грибы - патогены - вызывают болезни растений.
:)
4,4(70 оценок)
Ответ:
Явсёзнаю0
Явсёзнаю0
27.03.2020
1. Терморегуляция. Испаряясь, вода охлаждает листья, стебли и другие части растения, препятствуя их перегреву и увяданию. 2. Питание. Испарение с поверхности листа вызывает непрерывное поступление к нему от корней воды с растворенными минеральными веществами. "РАСТЕНИЯ ВЫНУЖДЕНЫ ИСПАРЯТЬ ВЛАГУ ДЛЯ ТОГО, ЧТОБЫ ПИТАТЬСЯ- поясняя данную мысль можно сказать следующее- ПОГЛОТИТЬ УГЛЕКИСЛЫЙ ГАЗ, ИЗ КОТОРОГО В ДАЛЬНЕЙШЕМ БУДЕТ СТРОИТСЯ МОЛЕКУЛА ГЛЮКОЗЫ (ФОТОСИНТЕЗ) РАСТЕНИЕ может только и исключительно в РАСТВОРЕННОМ ВИДЕ- а именно в виде гидрокарбонат-иона!
4,7(17 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ