Эпителиальная:
Особенности: плохо развито межклеточное вещество; клетки плотно прилегают друг к другу.
Вид: эпидермис (роговой и ростковый слои).
Где встречается: кожные покровы, наружный слой стенок внутренних органов, также производные эпидермиса: ногти, когти, рога, копыта, волосяной покров.
Функции: секреция, защита.
Соединительная:
Особенности: разнообразна; хорошо развито межклеточное вещество.
Вид: кровь и лимфа, костная, жировая.
Где встречается: кровяное и лимфоидное русло, скелет организма, подкожно - жировая клетчатка.
Функции: газообмен, опора, защита, транспорт веществ.
Мышечная:
Особенности: ткани содержат нити актина и миозина.
Вид: гладкая, поперечно-полосатая, поперечно-полосатая сердечная.
Где встречается: все мышцы организма,
а также внутренний слой стенок внутренних органов.
Функции: сокращение и передвижение опорно-двигательного аппарата.
Нервная:
Особенности: межклеточное вещество не развито, основная единица - нейрон, питание за счёт клеток глии (нейроглии).
Вид: нервная
Где встречается: вся нервная система (центральная и перефирическая).
Функции: восприятие и проведение.
Щоб протирати ними бивні.)) )
А тепер серьйозно!
Як це всім відомо, слони літають на вухах. Звідси і необхідність у великих трикутних вухах. . )))Середня швидкість польоту слона складає приблизно 50 кілометрів на годину. Вухами слон створює реактивну тягу за принципом Ціолковського - якщо щось штовхнути тому, то це штовхне тебе вперед. Слони відштовхують повітря. Таким чином, слони можуть літати тільки в атмосфері, причому найкращі умови - в її нижніх шарах. Тут атмосфера щільніше. У стратосферу слони практично не залітають, а в космосі їх взагалі немає. Стеля польоту слона середньої допитливості - приблизно 10-12 кілометрів.
Хвіст слони використовують у польоті для балансування. Точно так само, як кішки. Якщо слона підкинути в повітря, то він все одно на ноги падає)) )
Оскільки слон великий і солідний, то здається, що він важкий і літати не може. Це класичне оману. Слон - легкий. Інакше як би він літав. Справа в тому, що слон всередині порожній. А в ногах знаходиться основний баласт. Ви коли-небудь бачили потонулого слона? От то-то ж. І ніхто не бачив. Всередині слона знаходиться повітря. А в хоботі знаходиться ніпель. Якщо ніпель висмикнути, то слон здувається і стає маленьким, приблизно метр на два. Ви запитаєте - як же далі жити буде? А дуже просто. Слони ж живуть зграями, ось і надувають один одного.
Якщо Ви побачите слона, то придивіться уважніше до його шкірі. Якщо на шкірі є складки, то значить слон ще не до кінця надутий.