1)Плюсы - Некоторые насекомые являются пищей для других насекомых и животных, некоторые создают плодородную почву, другие опыляют растения.
Минусы - Насекомые переносят опасные для животных болезни, вирусы, могут паразитировать в животных или даже наносить смертельные укусы (скорпион, например)
2) Плюсы - некоторых насекомых используют для лечения болезней ( пиявки, медицинские пчелы) , так же они опыляют растения, которые использует человек.
Минусы - многие насекомые могут паразитровать в теле человека, могут переносить опасные ( иногда смертельные) заболевания, могут вредить сельскому хозяйству.
Стрімке вторгнення людини у природні процеси та вплив на навколишнє середовище в ході науково-технічного прогресу набули глобального характеру і можуть призвести до незворотних наслідків, якщо не вживати заходів щодо їх знешкодження та ліквідації причин порушень навколишнього природного середовища. Розв’язуючи конкретні виробничі завдання із задоволенням своїх матеріальних і духовних потреб, людина активно змінює природу, в більшості випадків негативно впливає на її рівновагу, допускає надто багато порушень вимог і норм охорони довкілля. Проте і сама природа може негативно впливати на рівновагу компонентів навколишнього природного середовища, справляє зворотну дію, призводить до порушення стану еколого-економічних систем. Масштаби впливу досягли таких розмірів, що під загрозу поставлене саме життя на планеті.
Отже, за впливу на природу порушення навколишнього природного середовища можна класифікувати як:
природні (природничі);
антропогенні, техногенні.
Особливо небезпечні порушення — антропогенні. Небезпека антропогенного впливу на стан навколишнього природного середовища полягає не стільки в масштабах цього впливу, скільки у концентрації діяльності, а відповідно, і тих порушень, що виникають в навколишньому середовищі на обмеженій території з великою щільністю населення.
За масштабами впливу порушення навколишнього природного середовища поділяються на:
глобальні;
регіональні;
локальні.
За типом діяльності людини (антропогенний чинник) порушення навколишнього природного середовища класифікуються на:
організаційні недоліки;
технологічні недоліки;
експлуатаційні недоліки.
Приклади:
недисциплінованість, безвідповідальність керівників, спеціалістів та працівників підприємств різних галузей;
недосконалість технологій виробництва, відсутність захисних приладів та обладнання;
втрати при транспортуванні та переробці, низький коефіцієнт використання добутих матеріалів і продуктів.
Основні причини порушень:
безгосподарне використання природних ресурсів (надр землі, ґрунтів, лісових, водних, атмосферних);
забруднення ґрунтів і водойм стоками, атмосфери — викидами, розміщенням виробничих відходів у навколишньому середовищі;
безграмотне застосування мінеральних добрив і пестицидів;
надзвичайно велике антропогенне навантаження на окремі території (зростання населення, невиправдана концентрація забруднюючих підприємств та інше), а також фактори, що наведені вище в прикладах.
Объяснение: