В отличие от рыб у земноводных голая влажная кожа, в которой много капилляров. Благодаря этому амфибии могут осуществлять кожное дыхание, т. е. поглощать кислород из воздуха поверхностью кожи. Влажность кожи поддерживается специальными железами, вырабатывающими слизь.
Однако кожного дыхания недостаточно. Амфибии также получают кислород через стенки ротовой полости (которая у них достаточно большая) и через легкие. Личинки многих земноводных имеют жабры, которые у взрослых рассасываются. Вместо них из впячиваний стенки глотки образуются легкие, представляющие собой складчатые мешки. Внутри рта и легких всегда влажно.
Неймовірно! Як із цих двох маленьких камінців виростає така прекрасна сонячна квітка?! Виявляється, це зовсім не каміння, а товсті листки літопса. Так вражаюча рослина пристосувалась до спекотного клімату кам’янистих пустель Південної Африки, звідки вона родом. А ще батьківщиною квітки вважають Намібію, ПАР та Ботсвану.
Літопс
Виростає літопс до 5 см у висоту і ширину. Ти можеш милуватися жовтими і білими квітами заморського красеня прямісінько в себе на підвіконні, однак пам’ятай, що рослина любить сонце, тепло та вологу. У домашніх умовах літопс цвіте з серпня до листопада
Росянка
Тільки уяви собі, ця унікальна рослина їсть комах! Листя росянки виділяє крапельки клейкої речовини, що паралізує комаху і згодом «перетравлює» її. Як тільки жертва сяде на рослину, листок росянки згортається, повністю огортаючи комаху.
Шалений огірок
Таку незвичайну назву ця рослина отримала не даремне. Коли огірок повністю достигає, всередині виникає колосальний тиск (майже 6 атмосфер). Тож навіть найменший дотик здатен створити справжній «бум». Насіння разом зі слизом вилітає на відстань більше 12 метрів.
Шалений огірок
Шерсть тварини, що потривожить зарослі шаленого огірка, вмить обліплюється насінням огірка, яке згодом відпадає. Так рослина розповсюджується на далекі відстані.