Подібності і відмінності хлоропластів і мітохондрій
Подібності перш за все полягають у тому, що це двомембранні напівавтономні органели. Чому напівавтономні? Тому що мають, по-перше власний білок-синтезуючий апарат, тобто кільцьову молекулу ДНК, всі види РНК та рибосоми, на яких здійснюється синтез білка. По-друге, вони здатні до поділу навпіл. Ще подібним є те, що ці органели здатні самі синтезувати енергію у вигляді молекул АТФ. Звичайно, першість у цій функції надається мітохондріям, але і хлоропласти також здатні до утворення енергетичних молекул в ході світлової реакції фотосинтезу.
Відмінність полягає у призначені цих органел. В хлоропластах відбуваються процеси фотосинтезу (космічна роль зелених рослин), в мітохондріях – клітинне дихання (третій етап енергетичного обміну).
1. Мхи двудомные растения, а папоротники - однодомные. 2. Мхи не имеют корней, а у папоротников - множество придаточных. 3. Споры у мха созревают в коробочке, а у папоротника в сорусах. 4. При прорастании споры: у мха образуется протонема, у папоротника - заросток. 5. Листья мхов микроскопичны, у папоротников- вайи, имеют сложное строение. 6. Ткани у мха плохо дифференцированы, у папоротника - ткани специализированы. Сходства: 1. Это отделы высших споровых растений. 2. Очень древние растения. 3. Необходима влажная среда обитания. 4. В жизни цикла есть стадия протонемы, что указывает на одного общего предка.
у животных главные органы чувств нос и глаза обоняние им найти добычу. А зрение допустим у кошек в темноте увидеть добычу.
Объяснение:
но это не точно!!!