Лист (множ. ли́стья, собир. листва́; лат. folium, греч. φύλλον) — в ботанике наружный орган растения, основными функциями которого является фотосинтез, газообмен и транспирация. Для этой цели лист, как правило, имеет пластинчатую структуру, чтобы дать клеткам, содержащим в хлоропластах специализированный пигмент хлорофилл, доступ к солнечному свету. Лист также является органом дыхания, испарения и гуттации (выделения капель воды) растения. Листья могут задерживать в себе воду и питательные вещества, а у некоторых растений выполняют и другие функции.
ВРОДЖЕНА:
Коли настає холодна погода, жаби пірнають у водойму, закопують себе в мул і залишаються там до кінця зими. Хамелеон швидко змінює своє забарвлення залежно від того, який колір мають предмети навколо нього.
НАБУТА :
Собака «задоволено» крутить хвостом, коли бачить, як хазяїн відкриває пачку з кормом.
Самка метелика відкладає декілька тисяч яєць, намагаючись розмістити їх на тих рослинах, які будуть корисними для її нащадків.
Слоненя кидає на себе порох, повторюючи цю дію за старшими в табуні.
ОЗНАКИ ГРИБІВ.
• Гриби живляться готовими органічними речовинами, як тварини, але поглинають з живих або мертвих організмів (наприклад, пенька) усією поверхнею тіла (виділяють ферменти, які розчиняють органічні речовини).
• Гриби ведуть прикріплений б життя, як рослини, проте не мають хлорофілу.
• Гриби живуть у всіх середовищах: ґрунті і на його поверхні, у воді й на деревині, на поверхні і всередині рослин і тварин.