При соответствие признаков организма (внутреннего и внешнего строения, физиологических процессов, поведения) среде обитания, позволяющее выжить и дать потомство.
Кроты при к подземному образу жизни. У них хорошо развиты передние (копательные) конечности, хорошо развито обоняние и осязание, редуцировано зрение. Ворс растет прямо, это позволяет кроту легко передвигаться под землей, в любом направлении. Относительность при заключается в том, что при попадании крота на поверхность абсолютно все данные при больше не являются полезными для его жизни.
Камбала имеет сплющенное тело, с глазами расположенными на одной стороне. камбала обладает к мимикрии (маскирование), что делает ее незаметной на дне. Когда камбале необходимо сменить место обитания или догнать добычу она испытывает неудобство в связи с формой своего тела и больше не в состоянии прятаться на дне, только если оно не песчаное или илистое.
Дятловые, в большинстве своем, обитают в лесах, на деревьях, поэтому ноги- короткие, с длинными пальцами, острыми когтями. Дятлы обладают тонким, крепким клювом, при которого они в поисках пищи или при устройстве гнезда долбят кору и древесину. Когда дятел вынужден сменить по определённым причинам среду обитания, данные при реакции никак больше не ему добывать пропитание. Без деревьев они будут обречены на гибель.
У дождевого червя кожа покрыта защитной слизью, которая свободному передвижению в почве. Также имеются щетинки, на которые черви опираются при передвижении. Если червь попадает на поверхность земли в солнечный день, их защитная слизь очень быстро испаряется, а так как их покровы тела не при к воздействию солнца — они быстро погибают.
Объяснение:
Ссавці, або звірі, - найвище організовані серед усього тваринного світу. Головний мозок їх відзначається особливо високим розвитком. Механізми теплорегуляції забезпечують відносну постійність температури тіла і цим зменшують залежність від умов середовища, а живородіння та вигодовування малят молоком підвищує виживання нащадків та дає можливість розмножуватися за різноманітних умов життя.
Найпримітивнішими ссавцями є першозвірі, до яких належать такі живі викопні, як качконіс та єхидна - мешканці Австралії і прилеглих островів, що утворюють ряд однопрохідних, або яйцекладних. Як видно з назви ряду, його представникам притаманна така примітивна ознака, як наявність клоаки, а розмножуються вони, відкладаючи яйця, а потім їх насиджують (качконіс) або виношують у шкірястій сумці, що утворюється на період розмноження на череві самки (єхидна).
Вигодовують першозвірі малят молоком, але сосків у них нема, а виділяється молоко на особливих ділянках шкіри - залозистих полях, розташованих на череві, з яких малята злизують молоко. Хоча тіло цих тварин вкрито шерстю, температура тіла у них досить низька і коливається у значних межах залежно від температури зовнішнього середовища: від 22° до 37° С. Головний мозок розвинений слабо.
Ці та багато інших примітивних ознак наближають яйцекладних до їх предків - плазунів, а тому деякі вчені вважають, що качконіс та єхидна - не ссавці, а живі викопні плазуни, які лише подібні за своєю організацією до ссавців. В усякому разі, цих тварин відокремлюють від справжніх звірів і виділяють в особливий підклас - першозвірів.
Серед підкласу справжніх звірів, до якого належать усі інші ссавці, є тварини з різним ступенем будови. Нижчі звірі, або сумчасті, також відзначаються рядом примітивних рис. Дитяче місце в матці (плацента) розвинене у них дуже слабо, а тому вагітність триває короткий час і дитинчата народжуються крихітними, подібними до зародків, і дальший їх розвиток проходить у сумці, в якій є сосок, що до нього маля прикріплюється ротом і живиться у перший період пасивно (молоко періодично впорскується в рот).
Досить примітивними є і деякі вищі звірі, або плацентарні. Так, комахоїдні ссавці, до яких належать кроти, їжаки, землерийки та ін., мають невеликих розмірів півкулі головного мозку, закрутки на них відсутні, зуби слабо диференційовані.
На найвищому щаблі розвитку між ссавців перебувають примати, до яких відносять півмавп і мавп. А серед мавп - людиноподібні - найвище організовані з усіх сучасних тварин на Землі.