[Виды вегетативного размножения]
•Черенкование
•Размножение отводками
•Размножение делением куста
•Размножение видоизменёнными органами
•Размножение усами и корневыми отпрысками
•Прививка
Объяснение:
Першозвірі – група ссавців, які мають ряд своєрідних і примітивних рис, успадкованих від їхніх предків –– плазунів. Це найбільш примітивна і нечисленна група ссавців, поширених в Австралії, на Тасманії і Новій Гвінеї. Нижчі звірі – група справжніх ссавців, які вже мають дві матки, але плацента в них не утворюється. У цих тварин є зуби, які не змінюються, клоаки немає, яйцеклітини дрібні (0,2-0,4 мм), бідні на поживні речовини, оточені тонким шаром білка, оскільки плацента не утворюється, малята народжуються недорозвиненими і виношуються в сумці, молочні залози відкриваються протоками на сосках, розташованих у сумці.Вищі звірі – група справжніх ссавців, у яких вже добре розвинені матка з плацентою. У цих тварин є зуби, які змінюються (молочні і постійні), клоаки немає, яйцеклітини дуже дрібні (0,05-0,2 мм), без жовтка і білкової оболонки, молочні залози відкриваються на сосках, розташованих на черевній частині тіла.Рукокрилі – це група плацентарних ссавців, представники якої пристосовані до польоту. У них передні кінцівки перетворилися в крила, на грудині – кіль, добре розвинена грудна мускулатура.Гризуни – це група плацентарних ссавців, представники якої характеризуються наявністю чотирьох різців, які ростуть усе життя. Зайцеподібні – це група плацентарних ссавців, представники якої вирізняються наявністю двох пар різців на верхній щелепі (замість однієї пари у гризунів) та складнішим за будовою шлунком.
Объяснение:
Вегетативне розмноження — тип безстатевого розмноження, при якому з частини материнського організму утворюються ідентичні йому за своїми спадковими ознаками нові особини. Іншими словами, це відтворення цілого організму з його вегетативних частин. Воно ґрунтується на здатності організмів відновлювати відсутні частини тіла — регенерації.
Вегетативне розмноження — типова властивість рослин, яка відрізняє їх від тварин.
Вегетативним розмноженням, називається відтворення рослин з їх вегетативних частин, тобто з частин талому, пагона чи кореня. Найскладніших та найрізноманітніших форм воно досягає в вищих і особливо у квіткових рослин вегетативного розмноження багатоклітинних тварин також різноманітні: брунькування, впорядкований поділ, фрагментація тіла тощо. Вражає здатність до фрагментації у деяких тварин. Наприклад, багатощетинковий черв додекацерія може розпадатися на окремі сегменти. Кожен з них згодом відбруньковує від себе чотири дочірні особини
В водоростей та грибів відбувається шляхом відділення неспеціалізованих ділянок талома або за до утворення спеціалізованих ділянок.
Серед тварин вегетативне розмноження поширене в нижчих безхребетних (кишковопорожнинних, плоских червів), здійснюється або шляхом ділення, або за до брунькування клітин. При діленні клітин утворюються дві (чи більше) однакові за розмірами дочірні клітини, при брунькуванні — від великої (материнської) клітини або частини організму відбруньковується маленька (брунька).
Особливим нестатевого розмноження організмів є поліембріонія. Це процес розвитку кількох зародків з однієї зиготи (заплідненої яйцеклітини). При цьому зигота починає ділитися, але в певний момент бластула розпадається на окремі частини. Згодомкожної такої частини розвивається самостійний організм. Поліембріонія поширена серед різних груп тварин (війчасті й кільчасті черви, іноді – членистоногі, риби, птахи і ссавці).