М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
zagyramasa
zagyramasa
05.04.2020 21:15 •  Биология

Зоология-наука о животных-Конспект !Самое основное, не много не мало!
Автор: Константинов 7 класс (на всякий случай)

👇
Ответ:
skillet12oz
skillet12oz
05.04.2020

Зоология — биологическая наука, которая исследует строение, процессы жизнедеятельности, разнообразие, распространение животных и их значение в природе и жизни человека.

В зависимости от объектов изучения, в зоологии выделяют такие дисциплины, как:

1. протозоология (изучает одноклеточных животных);

1.

Одноклеточные животные (слева — амёба протей, справа — инфузория туфелька)

2. гельминтология (изучает паразитических червей);

2.

Паразитический червь — лентец широкий

3. энтомология (изучает насекомых);

1.

Различные виды насекомых

4. арахнология (изучает паукообразных);

4.

Различные виды паукообразных

5. ихтиология (изучает рыб);

5.

Различные виды рыб

6. герпетология (изучает земноводных и рептилий);

6.

Представитель земноводных: чесночница обыкновенная

7.

Представитель рептилий: гадюка обыкновенная

7. орнитология (изучает птиц);

8.

Различные виды птиц

8. териология (изучает млекопитающих).

9.

Представитель млекопитающих: зебра

Выделяют различные разделы зоологии, в зависимости от их области изучения.

1. Морфология (исследует строение животных).

2. Сравнительная морфология (сравнивает строение различных групп животных).

3. Экология животных (исследует взаимоотношения животных с окружающей средой и между собой).

4. Этология (изучает поведение животных).

5. Зоогеография (изучает распространение животных).

6. Физиология животных (исследует жизнедеятельность животных).

7. Систематика животных (описывает многообразие видов и классифицирует их по определённым признакам).

8. Палеозоология (изучает животных прежних геологических эпох).

Для упорядочивания и классификации всех существующих видов животных используются следующие систематические категории: царство, подцарство, тип, класс, отряд, семейство, род, вид.

Систематические категории животных

Пример:

систематическое положение Аиста белого.

Царство Животные.

Подцарство Многоклеточные.

Тип Хордовые.

Класс Птицы.

Отряд Аистообразные.

Семейство Аистовые.

Род Аист.

Вид Аист белый.

Аист белый

4,8(93 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
lednevairina
lednevairina
05.04.2020
Разнообразие и хозяйственное значение астровых. астровые распространены на всех континентах в разных уголках земли: в лесах, на полях, лугах, в садах, горах, пустынях, тундре, пресных водоемах. подсолнечник, астры, одуванчик, гербера, календула, ромашка, хризантемы, георгины – хорошо известные вам представители семейства астровые. некоторые виды семейства астровые человек выращивает для употребления в пищу (земляная груша, или топинамбур, клубни которого съедобны), использует для получения растительного масла (подсолнечник) или приготовления напитков, напоминающих по вкусу кофе (цикорий). многие виды астровых выращивают как декоративные растения. это всем известные хризантемы, астры, ромашки, георгины, герберы, маргаритки. среди астровых много лекарственных видов (например, ромашка лекарственная, пижма, тысячелистник, полынь, череда, календула, эхинацея, одуванчик). встречаются среди них и сорняки (например, осот, чертополох, лопух).
4,4(54 оценок)
Ответ:

Органи чуття забезпечують такі основні види чутливості: зір, слух, нюх, смак, дотик, рівновагу та відчуття положення тіла у пропріоцепцію).

Дотик Редагувати

Докладніше: Дотик

Дотик — це сприйняття форми, розміру, щільності, температури різних предметів. У слизових оболонках шкіри містяться дотикові рецептори. Найбільше їх на губах, кінчику язика, пальців, а також на долоні. Користуючись дотиком, людина може визначити фізичні властивості предметів, такі як форма, твердість, м'якість, характер поверхні, тепло або холод, орієнтуватися в темряві, блискавично реагувати на загрозливу небезпеку.

Нюх Редагувати

Докладніше: Нюх

Нюх — це сприйняття запахів різних речовин. Велика кількість нюхових рецепторів міститься в слизовій оболонці порожнини носа. Від нюхових рецепторів нервові імпульси передаються у проміжний мозок, потім у лобову частку кори, де проходить аналіз речовин, що вдихаються. За запахом людина відрізняє недоброякісну їжу, вловлює появу в повітрі шкідливих для її здоров'я домішок.

Смак Редагувати

Докладніше: Смак

Смак — це сприйняття смакових особливостей речовин, що потрапляють в ротову порожнину. Рецептори смаку розташовані в смакових цибулинах виростів слизової оболонки язика — сосочків на стінках глотки і м'якого піднебіння. Збудження від рецепторів передається по волокнах язикового нерва у довгастий мозок, міст, до скроневої кістки, де формується сприйняття у вигляді різних смакових відчуттів. Смак допомагає людині визначити якість їжі, сприяє виділенню травних соків і проходження процесу травлення в цілому.

Слух Редагувати

Докладніше: Слух

Вухо як орган слуху забезпечує сприйняття звукових коливань. Завдяки слуху розрізняють звуки довкілля. Людина спроможна визначити напрямок звуку з джерела, що дає змогу орієнтування в навколишньому середовищі, а також висоту, тембр, силу звуку. Слух є одним із чуттів людини, які сприяють психічному розвитку повноцінної особистості. Зі слухом пов'язані звукові, мовні спілкування. Орган слуху розташований в отворі слухового проходу скроневої кістки черепа. Він складається з трьох основних відділів:

зовнішнього вуха,

середнього вуха,

внутрішнього вуха.

Перші два беруть участь тільки в проведенні звукових коливань, а третій відділ містить звукосприймальний і вестибулярний апарат.

Рівновага Редагувати

Докладніше: Органи рівноваги

Функція регуляції положення тіла в рівноваги забезпечується вестибулярним апаратом, який утворюється рецепторами мішечків і напівколових каналів внутрішнього вуха. Коли змінюється положення голови або людина рухається, рецептори збуджуються, виникають нервові імпульси. Вони проходять по нервових шляхах у середній мозок, мозочок і кору великих півкуль. Завдяки аналізатору контролю рівноваги і положення тіла забезпечується прямоходіння.

Зір Редагувати

Докладніше: Зір

Орган зору людини складається з очного яблука і допоміжного апарату. Очне яблуко розміщене в очній ямці черепа. Має кулясту форму і складається з трьох оболонок:

зовнішньої — щільної білкової, яка захищає очне яблуко від пошкоджень та проникнення сторонніх тіл ззовні (спереду вона переходить у прозору і проникну для світла рогівку), до неї прикріплюються м'язи, які рухають око;

середньої — судинної (пронизаної густою сіткою кровоносних судин, що постачають кров очному яблуку);

внутрішньої — сітчастої (в ній розміщені рецептори ока — палички і колбочки), де під дією світла виникають нервові збудження, які по зоровому нерву передаються в зорову зону кори головного мозку.

4,7(26 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ