ответ:Ієра́рхія, також єра́рхія[1] та гієра́рхія[2] (грец. ίεράρχίά, від ίερσς — священний, та άρχή — влада) — поділ на вищі й нижчі посади, чини; суворий порядок підлеглості нижчих щодо посади або чину осіб вищим. В ієрархії між її членами діють вертикальні зв'язки — відносини субординації. У ширшому розумінні слова ієрархія — це розташування частин або елементів цілого в певному порядку від вищого до нижчого. Термін використовується для описання багатьох явищ, переважно у суспільно-політичних, але інколи і в точних науках
Объяснение:
1. Работа гипофиза регулируется подкорковым центром мозга – гипоталамусом. В гипофизе нервные импульсы от гипоталамуса «включают» выработку гормонов гипофиза, изменяющих активность соответствующих желез внутренней секреции.
2. Гормон роста (соматотропный гормон, СТГ, соматотропин, соматропин) – один из гормонов передней доли гипофиза.
При дефиците СТГ развивается карликовость, а при избытке – гигантизм, акромегалия ( увеличение размеров кистей, стоп, черепа, кожи, хрящей, внутренних органов, головного мозга и т.д.).
Недостаток гормона роста может приводить также к нарушениям работы эндокринной системы и как следствие к кретинизму (от фр. crétin — идиот, слабоумный).