10) Стабілізуючий добір, рушійний добір, дизруптивний добір,
балансувальний добір; Вторинні форми природного добору: статевий добір, груповий добір.
11) Мутаційний процес (мутагенез) - елементарний еволюційний фактор;
міграція, ізоляція, взаємодія елементарних еволюційних факторів.
12) підвищення кількості особин; розширення ареалу; збільшення кількості дочірніх таксонів.
13) Г
14) А) 5, 6
Б) 3, 4 ,1
В) 2
15) Вид — сукупність особин, що характеризуються спадковою подібністю морфофізіологічних особливостей.
18) Головними соціальними чинниками, що вплинули на еволюцію людини, стали праця, життя в суспільстві, членороздільна мова та абстрактне мислення. Соціальні чинники, що виникли з необхідності жити і спілкуватися в групі, привели до подальшого розвитку людського мозку та його функцій, що зумовило такий напрямок еволюції людини, як розвиток інтелекту.
На ранніх етапах антропогенезу в еволюції давніх людей провідну роль відігравали біологічні фактори - мінливість і природний добір. Проте вже на цих етапах добір відбувався не тільки за фізичними показниками (сила, витривалість), а й за рівнем розумового розвитку (вміння виготовляти знаряддя праці, використовувати їх, здатність до спілкування з іншими членами племені, навички до колективних дій тощо)
"Взаимопри видов является результатом естественного отбора, обеспечивая тем самым многообразие органического мира", так как часть предложения после запятой объясняет, что является следствием взаимоприсопособленности видов. Отсюда следует, что значение данного явления - обеспечение многообразия органического мира.