М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ladoshkinOff
ladoshkinOff
13.04.2020 23:10 •  Биология

опыления акации и мака характеристика при мака

👇
Ответ:
Natalii2017
Natalii2017
13.04.2020

Большинство растений размножается половым путем. В процессе оплодотворения мужские и женские половые клетки взаимно ассимилируются. В результате образуется одна клетка, дающая начало новому растению.

Органами размножения цветковых растений являются цветки.

По внешнему виду цветки очень разнообразны и мало похожи друг на друга, но внутреннее устройство их сходно, так как все они имеют общие по строению органы размножения.

Постоянными частями цветков являются мужские органы — тычинки и женские — пестики.

Тычинки обычно имеют вид тонкой, короткой или длинной нити. На конце каждой такой нити находится утолщение — пыльник.

Пыльник чаще состоит из двух пыльцевых мешков. Внутри пыльника находится пыльца — порошкообразная масса, различная по окраске у разных цветков; эту пыльцу и собирают пчелы.

Нижняя часть пестика обычно утолщена и называется завязью. Ее называют так потому, что именно здесь происходит оплодотворение, «завязывание» семени и развитие плода. Внутри завязи имеются зачатки семян в виде маленьких семяпочек. После оплодотворения из этих семяпочек развиваются семена.

Кверху завязь обычно суживается, образуя столбик. Верхушка столбика несколько расширяется и переходит в рыльце.

Рыльце имеет неровную — бороздчатую или ворсинистую, иногда липкую поверхность. Вследствие этого к рыльцу легко пристает пыльца. В целом пестик по форме напоминает бутылку с длинным и тонким горлышком. У некоторых растений, например, у мака, столбик отсутствует, и рыльце сидит прямо на верхушке завязи.

У различных растений рыльце устроено по-разному. У мака — оно расширено в виде кружка или колеса.

Оплодотворению предшествует опыление. Для этого пыльца каким-либо должна быть перенесена с тычинки на рыльце пестика.

 Хорошо известно, что насекомые посещают цветки для сбора пищи (пыльцы и нектара). Но иногда играют роль другие причины — поиски убежища, отложеиие яиц в цветке, сбор строительного материала и даже имитация удовлетворения полового инстинкта.

4,7(47 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
yartemok
yartemok
13.04.2020

Вважаю, що в процесі еволюції, коли з одноклітинних форм виникли і розвинулися багатоклітинні форми організмів, органічний світ піднявся на якісно новий рівень розвитку. Освіта перших багатоклітинних тварин було великою подією в історичному розвитку тваринного світу. Багатоклітинні тварини отримали великі переваги перед одноклітинними: у них з'явилися широкі можливості до поділу клітин по виконуваних функцій, подальшого ускладнення будови тіла, збільшення розмірів і регенерації пошкоджених і втрачених частин тіла.

4,8(44 оценок)
Ответ:
Влад09090
Влад09090
13.04.2020

Приветствую!

Відмінність перша: Будова квіток.

Квітки корисної ромашки мають дуже опуклу жовту або зеленувату серединку. У інших видів, наприклад: садової багаторічної ромашки – серединка плоска або навіть злегка увігнута.

Відмінність друга: Листя.

У придатних для лікарських цілей рослин, листя дуже розсічене, ажурне, нагадує листя кропу або космеі. У інших вони можуть бути ланцетні або більш округлі, з різаним краєм, але нічим не нагадують кропові.

Відмінність третя: Будова стебла.

Стебла цілющої ромашки дуже гіллясті. У більшості інших видів – стебел може бути багато, але кожен з них йде прямо від кореня, а не розгалужується до верхівки.

Ромашка лікарська відмінності, фото

Відмінність четверта: Суцвіття.

Цілюща ромашка формує на кожному кінці стебла суцвіття з безлічі квіток. У інших видів – на кожному стеблі один або кілька квіток, але їх не багато.

Відмінність п’ята: Пелюстки.

За великим рахунком, у аптечної ромашки зовсім не пелюстки, а крайові квітки. Але для нас важливо, що у потрібної нам рослини - вони явно відігнуті вниз. А на краю пелюстки є маленькі, але помітні зубчики. Пелюстки за кольором - тільки білі. Кольорові пелюстки можуть бути тільки у інших видів – диморфотека, нівяник, газанія та ін. Іноді у аптечної ромашки пелюсток може не бути взагалі, нехай вас це не бентежить.

Відмінність шоста: Місця вирощування.

Цілюща ромашка росте в Україні повсюдно, але у великих плантаціях в природі не зустрічається, великих куртин не утворює.

Відмінність сьома: Однорічник чи багаторічник?

Аптечна ромашка – рослина однорічна. Багаторічними можуть бути інші види.

Відмінність восьма: Запах.

Лікарська ромашка, якщо розтерти квітки у пальцях, має інтенсивний запах меду та яблука. Відправляючись на «полювання» за лікарською сировиною – понюхайте аптечний пакетик. Тоді ви не помилитеся та легко впізнаєте потрібну вам рослину по запаху.

Нівяник або аптечна ромашка, фото

Відмінність дев’ята: Двійник 1 – Пупавка.

Пупавка благородна (лат. Chamaemelum nobile) – дуже схожа на аптечну ромашку. Відрізнити їх один від одної в природі досить складно. У пупавки теж білі відігнуті пелюстки та сильно розсічене листя. Що робити? Уважно досліджувати квітки. Візьміть квітку, яка вже відцвітає. Акуратно підчепіть нігтем жовту серединку (серединкові квітки, по-науковому), відділіть її від основи (квітколожа). У справжньої ромашки аптечної – основа буде гладенькою, як у кульбаби, що облетіла. А у пупавки – в лусочках.

Відмінність десята: Двійник 2 – Трьохреберник непахучий

Трьохреберник непахучий (лат. Маtricaria inodora) – теж дуже схожий на ромашку. Саме його найчастіше продають на ринках в букетиках як лікарську рослину. Пелюстки у трьохреберника більші та відгинаються назовні вони тільки до кінця цвітіння. А, звичайно, запах відрізняється. Пахне просто травою, специфічного запаху двійник – не має.

Як відрізнити лікарську ромашку від інших, фото

Відмінність одинадцята: Двійник 3 – Корисний.

Це теж лікарська форма ромашки, але на відміну від аптечної, у неї немає ефірного масла азулена. Тому в доказовій медицині її застосовують тільки як зовнішній засіб. Ромашка пахуча / без'язичковая / запашна / лепідотека (лат. Matricaria discoidea) часто росте вздовж доріжок та стежок. У тих же місцях, де можна зустріти спориш. У квіток взагалі немає пелюсток, одні опуклі серединки. У народній медицині лепідотека вважається такою ж корисною, як і аптечна ромашка.

4,7(8 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ