№1
1. Назовите среду обитания лесной белки: С)наземно-воздушная. (дышит атмосферным кислородом,не имеет при к плаванию и обитанию в почвенной среде)
2. Какое проявление жизнедеятельности не свойственно для синего кита?: Т)автотрофное питание (у кита питание гетеротрофное,то есть готовыми органическими веществами)
3. Выберите признак,характерный для клеток многоножки розовой: Е)включения гликогена (гликоген является запасным веществом животных клеток)
4. Какой ткани нет в организме бенгальского тигра?: Г)проводящая (это растительная ткань,представлена ксилемой и флоэмой,необходима непосредственно для проведения растворённых питательных веществ)
5. Какой из перечисленых организмов имеет сердце,лёгкие и почки?: О)саламандра (поскольку относится к царству животных)
6. Какая система осуществляет транспорт веществ в теле элизии зелёной?: З)кровеносная (элизия относится к брюхоногим моллюскам)
7. Выберите признак,который является одинаковым для клеток осы и синего кита: А)митохондрии (остальные признаки характерны для растительных клеток)
8. Назовите признак,отличающий индийского слона от белого гриба: В)ограниченный рост (грибы растут неограниченно в течении жизни)
9. Чем гетеротрофное питание майского жука отличается от автотрофного питания орешника?: Р)собственные органические вещества образуются из готовых органических (под готовыми органическими имеется в виду пища,поступающая в организм,которая впоследствии расщепляется и уже из полученных мономеров строятся собственные органические вещества)
№2
10. ответ: Стегозавр
11. А)молекулярный; С)клеточный; Ц)тканевой; И)органный; Д)уровень систем органов; I)организменный; ї)популяционно-видовой.
ответ: Асцидии
12.
1)Митохондрии -- Т)клеточное дыхание
2)Клеточный центр -- П)Участвует в делении клеток
3)Ядро -- А)Хранение наследственной информации
4)Лизосомы -- I)расщепление сложных веществ на простые
5)ЭПС -- Р)транспорт веществ в клетке
ответ: Тапир
Відповідь:
У рослинних клітинах вакуолі переважно займають більше 30 % об'єму, а в окремих випадках навіть до 90 %. Вакуолі рослин споріднені із лізосомами тварин і містять велику кількість гідролітичних ферментів, проте їхні функції не обмежені тільки перетравленням біополімерів. Зокрема цей компартмент може використовуватись для зберігання, як поживних речовин так і відходів метаболізму. Також вакуолі дають можливість економно і швидко збільшувати розмір клітини не збільшуючи об'єму цитоплазми. Не рідко одна клітина може містити кілька вакуоль з різними функціями[1].
Вакуолі рослин необхідні для регулювання тургорного тиску та pH цитоплазми. Наприклад, у випадку зростання кислотності навколишнього середовища надмірне надходження протонів у цитолазму принаймні деякою мірою компенсується їх транспортом всередину вакуоль. Схожим чином підтримується і тургор, частково завдяки контрольованому розщепленню та синтезу полімерів, таких як поліфосфати, у вакуолях, а частково, завдяки зміні швидкості транспроту амінокислот, цукрів та інших малих молекул через плазмалему та тонопласт (мембрану вакуолі)[1].
У вакуолях зберігаються найрізноманітніші речовини, деякі із яких можуть мати поживну цінність. Так у насінні квасолі і гороху вакуолі містять велику кількість білків. Коли насіння проростає білки розщеплюються гідролітичними ферментами, а амінокислоти транспортуються через тонопласт у циптоплазму. Також вакуолі можуть накопичувати пігменти, такі як антоціанін, зокрема у пелюстках для приваблення запилювачів. З іншого боку, ці органели також можуть містити речовини із відлякувальною функцією для захисту від рослиноїдних тварин[1].
Клітинний сік Вакуолі – водяниста рідина, що містить різноманітні неорганічні (фосфати, нітрати, хлориди) та органічні сполуки, які виділяє протопласт. У різних видів рослин і навіть у різних органах однієї рослини хімічний склад клітинного соку неоднаковий і може змінюватися з віком клітини.