Процес поїдання і перетравлення їжі дозволяє йому продовжувати своє фізичне існування. З їжі він отримує ті необхідні поживні речовини, а також вітаміни та мінеральні добавки, без яких не зможуть функціонувати його внутрішні органи.
Якщо розглядати їжу як хімічні речовини, то вона складається з органічних і неорганічних сполук. Їх компоненти, потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, піддаються гідролізу, перетравлюються. Частина з них всмоктується в організм, а частина — виводиться з нього. Відновлення та збереження клітин людського тіла, отримання енергії для того, щоб людина могла жити і рухатися, можливе лише за умови харчування та отримання всього необхідного для життєдіяльності організму через кров, до якої надходять потрібні речовини.
Крім того, є незамінні компоненти, необхідні для забезпечення функціонування людського організму, які він може отримати тільки через їжу. Це деякі амінокислоти і жирні кислоти, адаптогени, вітаміни та мінеральні добавки. У складі органічних сполук вони виконують певні функції, які не можуть здійснювати замість них інші елементи.
Казахста́н (каз. Қазақстан, Qazaqstan [qɑzɑqˈstɑn] Информация о файле слушать), официальное название — Респу́блика Казахста́н (каз. Қазақстан Республикасы; Qazaqstan Respýblıkasy), (аббревиатура РК) — государство в центре Евразии, бо́льшая часть которого относится к Азии, меньшая — к Европе. Площадь территории — 2 724 902 км². Население, по оценке государственного комитета по статистике на 1 апреля 2020 года, составляет 18 690 200 человек[2]. Плотность населения является одной из самых низких: менее 6 человек на квадратный километр. Столица — Нур-Султан. Крупнейший город с населением более 1,8 млн человек — Алма-Ата. Занимает 9-е место в мире по территории, 2-е место среди стран СНГ (после России), 42-е — по объёму ВВП по ППС и 64-е — по численности населения.
Казахстан официально является демократической, светской, унитарной, конституционной республикой с разнообразным культурным наследием[8]. Местность Казахстана включает равнины, степи, тайгу, скальные каньоны, холмы, дельты, заснеженные горы и пустыни. В экономике доминирует углеводородная промышленность, а занятость населения максимальна в сфере услуг[9]. Ныне правительство прилагает усилия по диверсификации и планирует переключение национальной индустрии на производство товаров с высокой прибавочной стоимостью[
Объяснение: