скати відносяться до класу хордових тварин - хрящових риб. Що найдивніше, то, що скати і акули, незважаючи на істотні зовнішні відмінност б життя і харчування, є найближчими родичами - в будові організму цих двох видів дуже багато схожого, а найголовніше - скелет скатів і скелет акул не містить кісток, тому ці два види були об'єднані в самостійний клас хордових - Elasmobranchii - хрящові риби.
Для скатів характерна сплющена форма тіла, по якій безпомилково визначається цей вид риб. В результаті зрощування грудних плавців з головою і тулубом в передній частині, тіло скатів може мати вигляд овалу, диска або ромба.
Знизу голова ската схожа на смішний смайлик, тут розташовані зяброві щілини (як правило, їх по п'ять з кожного боку), усміхнений рот - це дійсно рот, а очі смайлика - це нюхові отвори. Самі очі розташовані зверху і у багатьох видів вони вип'ячені вгору.
Ззаду очей розташовані бризгальца - це, забезпечені клапанами, вхідні отвори дихальної системи. Більшість скатів ведуть придонний б життя, і, щоб при диханні пісок і інші сторонні предмети не затягувалися в дихальну систему, вхідні отвори забезпечені клапанами. При вдиху клапан відкриває отвір і вода наповнює зяброву порожнину, при видиху, клапан закривається, і вода виходить через зяброві щілини. Якщо в бризгальце все ж затягує сторонній предмет, скат викидає його назад струменем води.
№1 ответ: В (то есть в принципе наука о поведении животных)
№2 ответ: В (им был открыт так называемый танец пчёл)
№3 ответ: Б (пара образовывается с дальнейшим намерением размножения)
№4 ответ: А (гнездовье необходимо для начала спаривания и дальнейшего высиживания птенцов)
№5 ответ: В
№6 ответ: А (то есть снижение чувствительности к часто видимому раздражителю)
№7 ответ: А
№8 ответ: Б
№9 ответ: А (видоспецифичные действия одинаковы для всех представителей одного вида)
№10 ответ: Б
№11 ответ: А (ещё и один важный признак действовать в неизвестных доселе условиях среды)
№12 ответ: А,Б,В,Г,Д (всё это повышает при сообщества)
Жизнь в лесах зоны умеренного климата в большей степени подвержена сезонному ритму, чем в хвойных лесах. Низкая температура воздуха и нехватка пищи зимой в смешанных лесах требуют от животных больших усилий. Чтобы при к этим условиям, необходимо создавать запас пищи на зиму и впадать в спячку. В хвойных лесах растительность с наступлением холодов не исчезает, что облегчает жизнь их обитателям.
Животные и птицы смешанных и хвойных лесов:
Рысь;
Бобр;
Ондатра;
Речная выдра;
Лось;
Гадюка обыкновенная;
Европейский хорек;
Рыжая лисица;
Европейский ёж;
Кабан;
Сова;
Медведь.