Хроматофор— пигментсодержащая и светоотражающая клетка, присутствующая у земноводных, рыб, рептилий, ракообразных и головоногих.
Гамета — репродуктивная клетка, имеющая гаплоидный (одинарный) набор хромосом и участвующая в гаметном, в частности, половом размножении.
Зигота — диплоидная (содержащая полный двойной набор хромосом) клетка, образующаяся в результате оплодотворения (слияния яйцеклетки и сперматозоида).Зигота породить любую другую.Она является самой ранней одноклеточной стадией развития многоклеточных организмов.
Спорофит — диплоидная многоклеточная фаза в жизненном цикле растений, развивающаяся из оплодотворённой яйцеклетки или зиготы, и производящая споры.Развивается из оплодотворенной яйцеклетки, или зиготы. На спорофите в специальных органах — спорангиях — в результате мейоза развиваются гаплоидные споры.
Гаметофит — гаплоидная многоклеточная фаза в жизненном цикле высших растений и водорослей, развивающаяся из спор,производящая половые клетки (гаметы). Развивается из гаплоидных спор. На гаметофите в специальных органах гаметангиях развиваются половые клетки гаметы. Гаметангии, производящие мужские гаметы, называются антеридии.
Система органів дихання складається з носових ходів, гортані, трахеї, бронхів, легенів і плеври (сполучнотканинною оболонки, що покриває легені). Органи дихання забезпечують надходження в організм кисню, його потрапляння в кров і виділення з організму вуглекислого газу. Від необхідного обсягу кисню залежить функціонування і життєдіяльність усіх органів.
Крім функції доставки в організм кисню, органи дихання беруть участь в терморегуляції, нюху, голосоутворенню, зволоженню вдихуваного повітря, синтезі гормонів, ліпідному і водно-сольовому процесах. Органи дихання виконують захисну (імунну) функцію організму від негативного впливу на нього зовнішнього середовища: холоду, пилу, вірусів, бактерій, грибка та ін.
Основні захворювання органів дихання – бронхіт, пневмонія, хронічне обструктивне захворювання легенів, бронхіальна астма, бронхоектатична хвороба, інтерстиціальні захворювання легенів, респіраторний дистрес-синдром, плеврит і тромбоемболія легеневої артерії.
Причини розвитку захворювань органів дихання
Виникненню хвороб органів дихання сприяє екологічна обстановка. Збільшення виробничих підприємств, кількості автомобілів, вирубка дерев, щорічне підвищення температури на Землі, посухи, провальні наукові випробування та інші несприятливі фактори з року в рік погіршують екологічну ситуацію в світі. Крім того, через погіршення якості харчування, імунна система багатьох людей ослаблена, тому люди все частіше і частіше хворіють.
Інфекційна – віруси, бактерії, гриби, потрапляючи в організм, можуть викликати запальні захворювання органів дихання (бронхіт, пневмонію).
Алергічна – безліч алергенів (пилкові, харчові, побутові тощо), з якими ми щодня контактуємо, сприяють розвиток реакції організму на деякі алергени, і як наслідок захворювань органів дихання (бронхіальна астма).
Аутоіммунна – іноді в організмі відбувається збій, і він починає виробляти речовини, спрямовані проти власних клітин (ідеопатичний гемосидероз легенів).
Спадковий фактор – схильність до розвитку деяких захворювань може полягати в спадковому апараті (генах). Спадковий фактор відіграє роль у розвитку ідіопатичного фиброзирующего альвеолита.
б життя людини. Куріння, зловживання алкоголем, трудоголізм. Багато хто з нас ставляться до категорії «офісних» працівників, які цілими днями сидять на одному місці, в переповнених людьми кабінетах, дихають повітрям «з кондиціонера», вдихають в легені частинки фарб, що виділилися в результаті роботи ксероксів і сканерів.
толстая кишка
Объяснение: