Сперва выясняем возможную группу крови девушки, после чего с каждой полученной возможной группой крови проводим скрещивание с третьей гетерозиготной группой крови юноши.
Получается, что вероятность, что у девушки от её родителей будет четвёртая группа крови = 37,5%, вторая гомозиготная = 37,5%, вторая гетерозиготная = 12,5% и третья гетерозиготная = 12,5%.
При скрещивании всех возможных полученных вариантов групп крови девушки с третьей гетерозиготной группой крови юноши, выяснилось, что вероятность групп крови у их предполагаемого потомства следующая: четвёртая - 25%, теретья - 37,5%, первая - 12,5% и вторая - 25%.
Поскольку, учитывается и вероятность возможной группы крови у девушки, исходя из групп крови её родителей, как показано в первой части решения (слева), то можно вынести следующие общие вероятности групп крови у предполагаемого потомства:
31,2% - четвёртая группа крови
31,2% - вторая группа крови
31,2% - третья группа крови
6,2% - первая группа крови
На первых двух фото - ход определения возможных групп крови, сначала у девушки, а потом у потомства юноши и девушки. На третьем расписал расчёт вероятностей наследования.
Пластичний обмін (анаболізм, асиміляція) – сукупність біохімічних ферментативних процесів синтезу біоорганічних сполук:
Поживні речовини (білки, ліпіди і вуглеводи), які поступають з їжею, не схожі на відповідні високомолекулярні сполуки даного організму.
У процесі травлення ці сполуки розпадаються до мономерів, які використовуються в процесі біосинтезу специфічних високомолекулярних речовин.
До основних процесів пластичного обміну належить біосинтез білків, вуглеводів, ліпідів, нуклеїнових кислот, а також фотосинтез і хемосинтез.
Організми розрізняються між собою специфічними білками. Білки складаються з амінокислот. Взаємо-розташування амінокислот визначає специфічні властивості білка.
Біосинтез білків відбувається у цитоплазмі клітини на спеціальних органелах – рибосомах. Кожна рибосома має велику і малу субодиниці, які відіграють важливу роль на різних етапах біосинтезу білків. Найважливішу роль у процесі біосинтезу білка відіграють нуклеїнові кислоти – ДНК, РНК. На ДНК записана інформація про білки.
Ген – ділянка ДНК, яка містить інформацію про первинну структуру білка.
Біосинтез білка проходить у 4 етапи:
І етап. Транспірація – передача інформації про структуру білка з молекули ДНК на і-РНК. Цей процес здійснюється з участю спеціальних ферментів і відбувається так: подвійний ланцюг на певному відрізку роз’єднується і вздовж одного з ланцюгів ДНК починається синтез молекули і-РНК за принципом компліментарності. Певна ділянка ДНК (ген) є матрицею для відповідної і-РНК. і-РНК після транскрипції зазнають процесу сплайсінгу – з новоутвореної і-РНК вирізаються неінформаційні фрагменти – інтрони і зшиваються інформаційні ділянки – інтрони.
Екзони – послідовність нуклеотидів у генах, що кодують синтез білка (інформативна ділянка). Інтрони – послідовність нуклеотидів ДНК, що не кодують синтез білка (неінформативна ділянка). Спейсери – частина ДНК, що взагалі не несе генетичної інформації.
Объяснение:
д , г а б в вроде так.
там идёт чередование гаметофита и спорофита