Гриби́ — гетерогенна група еукаріотичних безхлорофільних гетеротрофних організмів, які живляться переважно осмотрофно, і більшість з яких здатна розмножуватись за до спор (хоча деякі втратили цю можливість і розмножуються вегетативно). Більшість з них протягом усього життя або на певних стадіях розвитку має міцеліальну будову, а деякі — дріжджі — одноклітинні. Наука про гриби — мікологія.
На початку XXI сторіччя було описано приблизно 70—100 тис. видів грибів, проте їх очікуване різноманіття, за оцінками різних авторів, становить від 300 тис. до 1,5 млн видів.
Гуморальна регуляція функції здійснюється за до спеціалізованих органів. Вони називаються залозами і об'єднуються в окрему систему, яка називається ендокринної. Ці органи утворені особливим видом епітеліальної тканини і здатні до регенерації. Дія гормонів носить довгостроковий характер і триває протягом усього організму.
Залозами виділяються гормони. Завдяки особливій структурі ці речовини прискорюють або нормалізують різні фізіологічні процеси в організмі. Наприклад, в основі головного мозку знаходиться заліза гіпофіз. Вона продукує гормон росту, в результаті дії, якого організм збільшується в розмірах.
Отже, гуморальна регуляція в організмі здійснюється за до особливих органів – залоз. Вони забезпечують сталість внутрішнього середовища, або гомеостаз. Їх дія носить характер зворотного зв'язку. Наприклад, такий найважливіший для організму показник, як рівень цукру в крові, регулюється гормоном інсуліном у верхній межі і глюкагоном - в нижньому. Такий механізм дії ендокринної системи.
Объяснение: