Декомпрессио́нная, или кессо́нная болезнь[1][2], сокращенно — ДКБ (на жаргоне водолазов и подводников — кессонка), также известна как болезнь водолазов — заболевание, возникающее, главным образом, из-за быстрого понижения давления вдыхаемой газовой смеси, в результате которого газы, растворенные в крови и тканях организма (азот, гелий, водород — в зависимости от дыхательной смеси), начинают выделяться в виде пузырьков в кровь пострадавшего (происходит вспенивание крови[3]) и разрушение стенки клеток и кровеносных сосудов, блокируют кровоток. При тяжёлой форме декомпрессионная болезнь может привести к параличу или смерти.
Виявляється, що найбільше рослинам подобається Йоган Себастьян Бах, а також індійська музика. До останньої вони просто «тягнуться». Чи це правда – спробуйте і самі, провівши невеличкий експеримент – розмістіть рослину близько від динаміка (звісно не забувайте про світло, тепло і полив), і включайте їй індійських пісень ;). Якщо вірити дослідженням, то рослина почне рости в сторону джерела звуку так само, як вона тягнеться до сонця.
Також слід згадати наших предків, які не працювали в полі без пісень. Чи вони співали, щоб підвеселити і тим самим вкоротати день, а чи таки щось і знали ще.. Бо українці завше були добрими господарями, в яких були завжди гарні врожаї.
Звісно, в дослідженнях багато різних нюансів і неточностей, і вони є досить приблизними, тому все відносно.. Бо якби музика мала таки сильно-виражений вплив – то по полях вже давно були б розвішані репродуктори, з яких б лилася музика для кращого росту рослин. Або для боротьби з бур’янами включали б якусь сучасну попсу)) …
Так чи інакше – експериментуйте, змінюйте і досягайте задуманого, адже життя коротке, а в світі стільки чудес, що слід поспішати, щоб все побачити і осягнути!
Якщо все ж таки вирішили порадувати своїх зелених улюбленців музикою, то вже включайте їм гарну і якісну! Гарну і якісну українську музику створює чудовий гурт «Три Мости». Слухайте і включайте рослинам українське! ;)