Грибы – редуценты, - разлагаются органические материалы различного происхождения, что образованию плодородной почвы и чернозёма.
Грибы образуют симбиоз с высшими растениями и водорослями, а так же с цианобактериями, насекомыми и даже млекопитающими!
Также можно уточнить, что есть грибы-хищники, которые «охотятся» на мелких подземных насекомых и животных, переваривая их, после того, как те попадут под тело гриба.
Представители обсуждаемого царства входят в обязательный компонент «меню» некоторых животных. Без участия грибов у них попросту перестает адекватно работать пищеварения. К таким животным относятся жвачные.
Некоторые виды грибов человек использует в своих целях, начиная от приготовления некоторых блюд, заканчивая биотехнологиями, развитием антибиотиков и других лекарственных средств. Также некоторые биологически активные вещества, выделяемые грибами, используются в промышленности и технике.
Нужно помнить, что человек делит грибы на съедобные и ядовитые. Съедобные, например, белые, сыроежки или грузди, каждый сезон являются целью «грибной охоты». А вот ядовитые грибы могут принести большой вред здоровью человека, употребившего его в пищу.
Тело гриба состоит из ризомицелия или мицелия, который неподвижно закреплен в почве для роста. Мицелий растет неограниченно и покрывают весь почвенный субстрат.
Тип питания у грибов – гетеротрофный. Грибы всасывают питательные вещества всей поверхностью тела. Интересный факт - в начале 21 века был проведен эксперимент, который доказывал, что поверхность тела грибов, кроме питательных веществ, собирает также и информацию о внешней среде и может передать ее соседним или дочерним грибницам.Размжножаются грибы, в зависимости от вида, вегетативно, бесполым или половым.
Для бесполого размножения грибы образуют споры, которые, объединяясь, образуют следующий организм.
В общем, нужно понимать, что роль грибов в биоценозе – высокая и ценная.
Спинний мозок - нижній відділ ЦНС, розташований в хребетному каналі. Він починається на рівні нижнього краю отвору потиличної кістки і є безпосереднім продовженням довгастого мозку, а внизу закінчується конічним звуженням, від якого вниз відходить кінцева нитка, ця нитка спускається в крижовий канал і прикріплюється до його стінки. Являє собою тяж довжиною в дорослої людини 41-45 см, дещо сплющений спереду назад, діаметром - 1 см, маса 35 г.
Спинний мозок має два потовщення: шийне і поперекове, що відповідають місцям виходу з нього нервів, які йдуть до верхніх і нижніх кінцівок.
У центрі спинного мозку проходить вузький канал заповнений спинномозковою рідиною, яка сполучається з рідиною шлуночків головного мозку. Спинний мозок вкритий трьома оболонками: твердою, павутинною, м'якою.
Права і ліва частина спинного мозку спереду і ззаду розділені глибокими борознами. Навколо центрального каналу є сіра речовина, яка складається з тіл вставних (95%) і рухових (5%) нейронів. На поперечному розрізі сіра речовина формує фігуру схожу на метелика.
Передній виступ сірої речовини називається переднім рогом. Там розташовані тіла рухових нейронів. З них виходять аксони, які з'єднуючись між собою утворюють корінці на виході з спинного мозку.
Протилежний виступ - задній ріг, від нього виходять задні корінці, що являють собою чутливі відростки нейронів.
Передні та задні корінці поблизу від спинного мозку з'єднуються між собою, вкриваються єдиною жироподібною оболонкою і утворюють спинномозковий змішаний нерв.
Від спинного мозку відходить 31 пара змішаних нервів, відповідно до яких виділяють 31-33 сегменти (8 шийних, 12 грудних, 5 поперекових, 5 крижових, 1-3 куприкових). Кожному сегменту спинного мозку відповідає певна ділянка тіла, що пов'язана руховою та чутливою іннервацією з даним сегментом.
Місце виходу корінців не відповідає рівню міжхребетних отворів і нерви, п мозку називаються висхідним
Як рефлекторний центр спинний
Головний мозок, будова та функції його відділів
Це вищий відділ Н. С. людини. Міститься у черепній коробці й через великий потиличний отвір переходить у спинний мозок.
У головному мозку розрізняють стовбур, мозочок та великий мозок (кінцевий).
До стовбура відносять: довгастий міст, середній та проміжний мозок. Стовбур мозку утворюється білою речовиною, а сіра знаходиться всередині у вигляді скупчень - ядер. У мозочку і великих півкулях сіра речовина знаходиться на поверхні, утворюючи кору.
Середня маса головного мозку 1200-1700 гр (становить близько 3% ваги тіла).
Головний мозок покритий 3 оболонками: твердою, павутинною і м'якою (судинною). Ці оболонки є продовженням оболонок спинного мозку. Тверда зростається з кістками основи черепа. М'яка оболонка разом з судинами заглиблюється в шлуночки мозку, де утворюються судинні сплетення, через які фільтрується з крові спинномозкова рідина. Ця рідина мікроскопічну будову кори дослідив у кінці минулого сторіччя професор київського університету Бец.
Встановлено, що різні ділянки кори півкуль відрізняються за будовою та функціями. Таких ділянок (зон) виділяють від 50-200. Строгих кордонів між ними не існує. Зони складають апарат, який забезпечує приймання, переробку сигналів, що поступають і зворотну реакцію на сигнали, які поступили.
Розрізняють зони:
1 Чутливі - до них надходять імпульси від різних рецепторів організму (органів чуттів, шкіри, внутрішніх органів, м'язів, сухожиль і там аналізуються.
а) зорова зона - в потиличній частці.
б) слухова зона - в скроневій
в) смакова, нюхова - поблизу бокової борозни, на внутрішній поверхні скроневої частки.
г) чисто мовної зони не існує. Вона представлена в корі скроневої частки, нижньої лобної звивини зліва, ділянках тім'яної долі.
2. Рухові - аналізують сигнали, які надходять від скелетних м'язів та сухожиль. Нервові імпульси цієї зони зумовлюють скорочення відповідних груп м'язів. Рухова зона міститься у передній центральній звивині спереду від центральної борозни.
3. Асоціативні - об'єднуючі -з'єднують між собою рухові і чутливі зони, аналізують і зберігають інформацію, виробляють певну відповідь. З цими зонами пов'язані основні психічні явища: мислення, мова, пам'ять, поведінка, навчання, свідомість.
Объяснение:
Надеюсь ;)