ответ: До класу Головоногі молюски належить майже 800 виключно морських видів. На жаль, у морях України вони не трапляються. Більшість сучасних головоногих молюсків позбавлені зовнішньої черепашки (мал. 92), а їхній тулуб покритий мантією. На голові розташовані щупальця, або руки, які оточують рот. За їх до молюски захоплюють здобич і повільно пересуваються. На руках зазвичай є присоски. Унизу голови розташована лійка - мускулиста трубка, через яку викидається вода з мантійної порожнини. На лійку та руки перетворилася нога предків головоногих молюсків (мал. 93).
Що спільного між кальмаром і космічною ракетою? Головоногі освоїли реактивний рух. Вода закачується до мантійної порожнини крізь мантійну щілину, а потім унаслідок скорочення мускулатури мантії з силою виштовхується через лійку. Молюск при цьому пливе в напрямку, протилежному напрямкові води, яку він виштовхує (мал. 94). Створені людиною ракети також рухаються реактивно, викидаючи струмені газу.
Усі головоногі - хижаки. Вони щупальцями ловлять здобич і розривають її міцним дзьобом, що оточує їхній рот. Головоногі можуть чудово маскуватися, майже миттєво змінюючи колір. Це відбувається через розширення або звуження клітин шкіри, які містять барвну речовину.
Быть человечней биология научит,
Не разрушая только созидать.
Любить природу каждый, кто обучен,
Вреда не станет в мире добавлять.
Мы можем лишь добавить поздравленья
И пожеланья бодрости и сил.
Здоровья Вам, удачи и везенья,
Чтобы успех повсюду с Вами был.
Никогда бы не знали без Вас,
Что находится в маленькой клетке,
Сколько в мире растений сейчас,
Как плоды вырастают на ветке.
Мы хотим Вам сказать
За все то, чему нас научили,
От души вам хотим пожелать
Только лучшее всё, что есть в мире.