Объяснение:
По силі процесів збудження і гальмування можна виділити два типи - сильний і слабкий. Слабкий тип не здатний розвивати сильні збуджувальний і гальмовий процеси (оцінюється сила процесу внутрішнього гальмування). Нервові клітини швидко стомлюються і дуже легко гальмуються. Тому в організму зі слабким типом особливо легко виникає позамежне гальмування, охоплюючи великі області кори великих півкуль. Формування позитивних умовних рефлексів відбувається повільно, і вони хитливі, а гальмові рефлекси стійкі.
Значення зорової сенсорної системи
Зорова сенсорна система дозволяє орієнтуватися в просторі, вивчати оточуючий світ, навчатися, брати участь у творчій діяльності. Це можливо тому, що зорова сенсорна система забезпечує отримання до
90% усієї інформації про навколишній світ.
Характеристика параметрів світла
Подразником для зорової системи є світло. Світло, що надходить на сітківку ока, являє собою суміш
променів, що мають різну довжину хвилі. Це світло називають білим світлом. Воно складається з фотонів
(квантів). Фотон – пакет електромагнітних коливань, енергія яких дорівнює 4–7 х 10 -10 ерг/с.
Объяснение:
В зависимости от функции выделяют чувствительные, эффекторные (двигательные, секреторные) и вставочные. Чувствительные нейроны воспринимают раздражения, преобразуют их в нервные импульсы и передают в мозг. Эффекторные (от лат. effectus — действие) — вырабатывают и посылают команды к рабочим органам.