11.Под внутренним строение листа понимают описание его клеточного строения. ... Поверхность листа покрыта кожицей. Она состоит из прозрачных клеток покровной ткани. Клетки кожицы плотно прилегают друг к другу и защищают внутренние клетки листа от повреждений и высыхания.
12.кожица листа состоит из ткани покровной
13Содержанием хлоропластов и наличии межклетников
14.Устьица состоят из 2 замыкающих клеток, между которыми есть устьичная. Составление схемы на доске: Выполнив лабораторную работу «Строение кожицы листа», сделайте рисунки и. Вывод: в клетках кожицы находятся устьица, при которых у.
15.Эпиде́рмис — слой клеток, которые защищают от вредного воздействия среды и излишнего испарения воды.
Мезофи́лл, или паренхи́ма, — внутренняя хлорофиллоносная ткань, выполняющая основную функцию — фотосинтез.
Ну как то так
1 Пример: в стеблях льна, липы и некоторых других растений лубяные волокна развиты особенно хорошо и очень прочны. Из лубяных волокон льна изготавливают льняное полотно, а из лубяных волокон липы — мочало и рогожу. Плотный, самый широкий слой, лежащий глубже, — это древесина — основная часть стебля.
2.Сорян не знаю
3.Органические вещества у покрытосеменных растений передвигаются по ситовидным трубкам. Это живые клетки, их поперечные перегородки, которыми они соприкасаются друг с другом, похожи на сито.
Прогресивні зміни характерні і для рослин. Вони стосуються не тільки вдосконалення морфологічних особливостей, тому часто замість терміну "ароморфоз" застосовують слово "арогенез", що в перекладі означає "походження".
Поява різних видів водоростей пов'язують з різною комбінацією морфологічних властивостей і здатності до фотосинтезу, проте справжні тканини у них відсутні, тому їх вважають первинно-водними організмами (еволюційні зміни в їх будові відсутні).
Якщо вказувати приклади ароморфоза, то найбільш важливим можна назвати диференціацію тканин, яка призвела до появи наземних вищих рослин. Найбільш примітивні з них - це мохи, оскільки в даних рослин диференціація клітин пройшла слабо, корінь відсутній, а пагони характеризуються примітивною будовою.
Наступним важливим ароморфозом стало розділення тіла рослини на пагін і корінь. Надалі виникли спорові рослини, до яких відносять папороті, хвощі та плавуни, однак у них ще відсутні насіння, а спорофіт розвивається із зародка, який мало диференційований. Оскільки для запліднення потрібна вода, то це певною мірою обмежує широке поширення спорових рослин.
Приклади ароморфоза у рослин
Якщо говорити про радикальні зміни в будові і структурі рослин, то слід згадати відділ Голонасінні, представники якого мають ряд ароморфозов :
у них з'являється семязачаток, в якому розвивається ендосперм (жіночий гаметофіт);
маються пилкові зерна, які проростають у пильцевую трубу; утворюється чоловічий гаметофіт; для запліднення не потрібна вода;
у даних рослин є насіння, які складаються з добре диференційованого зародка, а також ендосперму, який є джерелом поживних речовин для розвитку зародка.
До насіннєвим рослинам належать ще Покритонасінні. Вони виникли в юрський період. Приклади ароморфоза даного відділу рослин наступні:
у них завжди є закритий плодолистик з сім'язачатком (маточка);
існують спеціальні "приманки" - нектар і оцвітини, які забезпечують ентомофілія - запилення за до комах, яке характеризується точністю процесу в межах конкретного виду і дозволяє існувати різним рослинам;
для покритонасінних характерний зародковий мішок з такою структурою, яка дозволяє проходити подвійному запліднення.
Слід зазначити, що дана група рослин нараховує близько 250 видів і знаходиться на шляху біологічного прогресу. Так, покритонасінні представлені різними життєвими формами (це дерева, кущі, ліани, трави, водні представники), які постійно удосконалюються щодо будови та функцій окремих частин.