Малочисельний і маловідомий підряд мозоленогих представлений виключно верблюдами – горбатими і безгорбими. Як і інші із ряду парнокопитних вони – рослиноїдні ссавці, об’єднані в родину верблюдових.
Горбаті верблюди: дикий і домашній 2-горбий бактріан, 1-горбий домашній дромадер. Безгорбі: дикі вікунья, гуанако; домашні: альпака, лама.
Основні відмінності тварин:
– Двопалі кінцівки з тупими загнутими кігтями;
– В ходьбі повна опора на пальці, а не кінці фаланг;
– Ступня – мозолистий наріст;
– Еритроцити у формі овалу;
– Шлунок 3-камерний з особливою будовою сичуга і рубця;
– Укорочена сліпа кишка;
– Примітивна дифузна плацента і оболонка зародка;
– Зуби від 30 до 34;
– Період вагітності у різних видів від 11 до 13 місяців. 1 дитинча в потомстві, вкрай рідко – 2.
Ареал проживання бактріанів – Центральна і Східна Азія. Дикі – у пустелі Гобі. Дромадери живуть в Передній Азії, Північній Африці. Безгорбі верблюди – виключно в Південній Америці.
Всі верблюдові стійкі до відсутності їжі, води (в середньому – тиждень), перепаду температур.
Тільки останні наукові дослідження дозволили виділити цих тварин в окрему групу завдяки індивідуальним відмінним ознакам та своєрідност життя. Палеонтологи визначили, що походять верблюдові з Північної Америки, в доісторичні часи це була численна і різнопланова група. Сьогодні вона представлена лише 6 видами трьох родів однієї родини.
Механизм дыхания млекопитающих двойной. При так называемом реберном -дыхании с межреберной мускулатуры изменяется объем грудной клетки; при диафрагмальном-тот же объем меняется при опускании и подъеме мускульной грудобрюшной преграды-диафрагмы. В разном сочетании оба механизма функционируют у всех млекопитающих; у хищников преобладает первый механизм, у копытных- второй. Число дыханий у мелких животных с более высоким уровнем метаболизма выше по сравнению с крупными: у лошади оно равно 8-16, у крысы 100-150, у мыши 200 в минуту. При движении частота дыхания возрастает. Дыхание участвует и в терморегуляции. Частое, но неглубокое дыхание хищников (полипное) увеличивает испарение с поверхности верхних дыхательных путей отдаче тепла. Учащение глубокого дыхания, усиливая газообмен в легких, увеличивает теплопродукцию организма при низких температурах.
примеры антропогенных факторов:
1. вырубка лесов
2. браконьерство
3. промышленные отходы
Объяснение: