У риб лише 1 коло кровообігу і просте 2-камерн серце. Із розділенням передсердя на ліве та праве, а також появою легень (від амфібій і далі) - з'являється - 2-ге (мале, легеневе) коло кровообігу. Це просто прослідкувати, бо навіть личинки амфібій(пуголовки - у жаб) ще мають зябра, 2 камерне серце і 1 коло кровообігу, а дорослі амфібії - 3-камсрнс серце і 2 кола кровообігу. Легеневе дихання г першопричиною додаткової регуляції і ускладнення кровообігу у хордових тварин. Але на відміну від рептилій та амфібій у порівнянні з ссавцями та птахами, у яких 4камерне серце (повна перегородка між шлуночками) і спільною ознакою - легеневим диханням, у останніх представників кров (венозна та артеріальна) не змішується.
Объяснение:
Рослинні угруповання багаті квітковими рослинами, займають панівне становище в рослинному світі. Це значною мірою обумовлено особливостями їх будови та розмноження, а саме значною диференціацією клітин та видозмінами органів, редукцією гаметофіта в циклі розмноження, відсутністю залежності процесу запліднення від водного середовища.
Близько 80% квіткових рослин нашої планети загинули б, не залишив нових поколінь, якщо б їх не відвідували під час цвітіння комахи-запилювачі. Виявляється, що строкатість і різноманіття покритонасінних, які приваблюють наш погляд, є пристосуванням до запилення комахами. Комахи переносять пилок з пиляків одних квіток на приймочки інших, забезпечуючи перехресне запилення. Запилення квіток має велике практичне значення в сільському господарстві, особливо в плодівництві, в овочевому та насінному господарствах, а також у бджільництві. Якщо запилювачів досить, рослини дають гарні врожаї плодів і насіння [2].
Особливо велика роль як запилювачів рослин належать представникам трьох вищих рядів комах з повним перетворенням Перетинчастокрилим, Двокрилим, Лускокрилим у відношенні яких і за геологічними нашаруваннями простежується зв'язок із квітковими рослинами [5].