С наступлением весны и приходом тепла, пушные животные уже не нуждаются в густой шерсти, защищающей от холодов. Зимний мех меняется на летний, более лёгкий. Это явление называется линькой. У ряда животных окраска меха покровительственная, поэтому с уходом зимы светлая окраска заменяется более темной. Так, белая зимняя шубка зайца-беляка летом становится серой. Мех белки зимой выглядит голубовато-серым, а летом обретает рыжую или бурую окраску. Белки линяют дважды в году, однако мех на хвосте за это время меняется лишь один раз.
Со сходом снежного покрова линяют горностай и ласка. Зимой эти зверьки совершенно белые и только у горностая самый кончик хвоста остаётся чёрным. На лето зверьки становятся двухцветными. Спина, верх головы и бока – коричневые, а живот, внутренние стороны лап, нижняя часть шеи и головы сохраняют светлую окраску. Сроки линьки зависят от места проживания, погодных условий и индивидуальных особенностей зверька.
Изменения в окраске можно наблюдать не только у зверей, но и у некоторых птиц. У самца белой куропатки четыре сезонных наряда, а у самки только три. Зимнее оперение самцов в предбрачный период меняется на весеннее, а затем весенний наряд сменяется летним. У самок весной сразу начинает развиваться летний наряд. По существу у белых куропаток идёт беспрерывная линька, которая длится с ранней весны до самой зимы.
Объяснение:
Забруднення навколишнього природного середовища негативно позначається на здоров’ї. Забруднене атмосферне повітря може стати джерелом проникнення в організм шкідливих речовин через органи дихання. Забруднена вода може містити хвороботворні мікроорганізми і небезпечні для здоров’я речовини. Забруднена грунт і грунтові води погіршують якість сільськогосподарських продуктів харчування.
Людина здавна розглядає навколишнє природне середовище в основному як джерело сировинних запасів (ресурсів), необхідних для задоволення своїх потреб. При цьому велика частина узятих від природи ресурсів повертається в природу у вигляді відходів. Основна частина цих відходів і забруднень утворюється в містах.
У містах по залізних і шосейних дорогах безперервно перевозять вантажі та людей. Усі види транспорту сильно забруднюють атмосферу вихлопними газами, що містять речовини, шкідливі для здоров’я людини.
У кожному сучасному місті в результаті життєдіяльності людей утворюється багато промислових і побутових відходів.
Від звалищ, розташованих поблизу міст, на велику відстань поширюється неприємний запах. На звалищах розмножується велика кількість мух, мишей і щурів, які є переносниками різних хвороботворних бактерій.
Діяльність людини призводить до постійного забруднення навколишнього природного середовища: атмосферного повітря, природних вод і грунтів.
Забруднення повітря.
В одних випадках забруднення повітря обумовлено газоподібними речовинами, в інших – присутністю зважених часток. Газоподібні домішки включають різні сполуки вуглецю, азоту, сірки і вуглеводнів. Найбільш поширені тверді домішки – це частинки пилу і сажі.
До основних джерел забруднення повітря відносяться підприємства паливно-енергетичного комплексу, транспорт і промислові підприємства.
Забруднення вод.
Основні забруднювачі природних вод – нафта і нафтопродукти, які надходять у воду в результаті природних виходів нафти в районах її залягання, нафтовидобутку, транспортування, переробки та використання в якості палива і промислової сировини.
Забруднення водного середовища відбувається при надходженні у водойми рідини, що стікає з оброблених хімікатами сільськогосподарських і лісових земель, і при скиданні у водойми відходів підприємств. Все це погіршує санітарно-гігієнічні показники якості води.
Забруднення грунтів.
Основними забруднювачами грунтів є метали та їх сполуки, радіоактивні елементи, а також добрива і пестициди (хімічні препарати, що застосовуються для боротьби з бур’янами).
Відомо, що під впливом навколишнього середовища в організмі людини можуть відбуватися передаються у спадок зміни (мутації). Постійне погіршення навколишнього середовища в кінцевому рахунку може привести до зниження захисних властивостей організму, який перестане опиратися різним захворюванням.
Люди у всьому світі приймають певні заходи по зменшенню шкідливих промислових викидів у навколишнє природне середовище, але цього покищо недостатньо. Кожна людина повинна і сама піклуватися про довкілля і своє здоров’я. Турбота про довкілля починається з власного будинку, вулиці, парку і т. д. Необхідно змінити своє споживацьке, агресивне ставлення до природи, замінити його турботою про збереження всього живого, брати участь в озелененні рідного міста чи населеного пункту.