М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
icon21
icon21
27.01.2020 13:41 •  Биология

Объясните, почему срезанный вами гриб - подберёзовик или подосиновик - представляет собой только часть организма.?

👇
Ответ:
baranovkirill
baranovkirill
27.01.2020
Срезанный гриб представляет собой только часть организма(плодовое тело), так как в лесной подстилке  осталась грибница в виде волокнистых переплетений тонких нитей (гифов).
4,6(90 оценок)
Ответ:
Мы  при  сборе  грибов  срезаем  лишь  плодовитье  тело  (или  половые  органы  грибов). в  почве  остаётся  мицелий, который  проболжает  жить  на  протяжении  многих  десятилетий(определить  возраст  гриба  можно  по  мицелию)
4,4(36 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
katyasha0504
katyasha0504
27.01.2020
Трішки багато інформації,можеш вибрати головне ^_^ способи регенерації у рослин на даний час не існує загальноприйнятої класифікації форм регенерації у рослин та термінології. розглянемо класифікацію, виходячи з  механізмів регенерації. і. фізіологічна регенерація - відновлення частин при їх природному зношуванні (у рослин - відновлення частин кореневого чохлика, елементів ксилеми, кори; у тварин - відновлення епітелію, слизистої тощо). ii. травматична (репаративна) регенерація: 1. регенерація, зумовлена дедиференціюванням клітин: а) заживання ран - тканини рани дедиференціюють, їх клітини починають периклинально ділитися, утворюючи фелоген, який перетворюється в корковий шар. деколи рана заростає калусом; б) органогенез, пов’язаний з утворенням калуса - клітини рани, дедиференціювавшись, переходять до неорганізованого поділу, утворюючи калус (пухкі паренхімні клітини). за певних умов окремі клітини можуть дати початок адвентивним (не з ембріональних клітин) органам: кореню, пагону; в) соматичний ембріогенез - на поверхні пошкодження утворюється калус. із окремих клітин калуса формуються соматичні зародки (ембріоїди), які за певних умов розвиваються в цілий організм (із епідермальних клітин листків бегонії на ділянці перерізаних жилок утворюються нові рослини); г) відновлення частини без утворення калуса - формування адвентивних пагонів із окремих епідермальних клітин на деякій відстані від пошкодження, відновлення флоеми чи ксилеми обхідним шляхом. 2. регенерація на рівні меристем: а) відновлення апікальних меристем - при повздовжньому розсіканні конуса наростання із кожної половинки можуть регенерувати окремі апекси, як і при незначному видаленні дистального кінця (не більше 80 мкм). у молодих листків папороті відбувається відновлення зрізаної меристематичної верхівки; б) органогенез із попередніх зачатків - відростання бокових пагонів при видаленні апікальної бруньки; відростання бокових коренів при пошкодженні дистальної частини кореневої системи - ліквідується гальмівна дія цитокініну; в) органогенез із новоутворених адвентивних зачатків. стеблові живці рослини утворюють корені завдяки активації периклинального поділу в камбії чи перициклі. індукція поділу пов’язана з дією іок, яка, рухаючись базипетально, нагромаджується в нижній частині живця.
4,8(15 оценок)
Ответ:
gesse99
gesse99
27.01.2020

Відповідь:

Регенерація - це відновлення організмом пошкодженої чи втраченої частини тіла. Здатність до регенерації досить поширена у рослинному світі від нижчих до вищих таксонів. У разі досягнення організмом певних розмірів ріст не припиняється. Замість втрачених клітин і тканин в результаті, наприклад, старіння чи поранення постійно стимулюється поділ і диференціювання нових клітин, що відновлює ушкоджені частини.

Наприклад, із черешка листка традесканції можна виростити всю рослину. Дуже велика різноманітність форм регенерації. Це зумовлено такими причинами. По-перше, регенерація - один із головних неспецифічних в захисту рослин, що ведуть прикріплений б життя, від усякого роду пошкоджень. По-друге, багато форм регенерації успішно використовуються рослинами як б вегетативного розмноження. Здатність рослин до регенерації лежить в основі технології мікроклонального розмноження рослин.

У разі поранення рослини регенерація відбувається за рахунок меристем, а за їхньої відсутності клітини спеціалізованих тканин у зоні механічного ушкодження дедиференціюються і набувають здатності до поділу. Прилягаючі до рани клітини розпочинають поділ периклинально, відокремлюючи нові клітини в напрямку до рани. Потім на поверхні поранення формується фелоген, який утворює захисну тканину - перидерму. Рани заживляються також калусною тканиною.

4,4(55 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ