Размножение:
Прокариоты: бесполое
Эукариоты: половое
Движение:
Прокариоты: жгутики, пили, реснички
Эукариоты: конечности, либо сидячий образ жизни (растения)
Питание:
Прокариоты: автогетеротрофы (чаще гетеротрофы)
Эукариоты: автогетеротрофы (растения), гетеротрофы ( животные, грибы)
Дыхание:
Прокариоты: всей поверхностью тела
Эукариоты: животные - вся поверхность тела или органы специальные, растения - все части тела
Среда обитания:
Прокариоты: повсеместно
Эукариоты: также повсеместно
3. Вывод: и прокариоты и эукариоты имеют плазматическую мембрану, немембранные органоиды - рибосомы. Это их сходства. А отличия состоят в том, что эукариоты (животные) не имеют клеточной стенки, в отличие от прокариот. Также мембранные органоиды присутствуют только у эукариот. Но главных сходством прокариот и эукариот - это их общность происхождения, а главное различие - отсутствие оформленного ядра.
Одноклітинні організми – це організми, які складаються лише з однієї клітини, у якій здійснюються всі необхідні життєві функції, притаманні багатоклітинним організмам. Ці організми зустрічаються серед прокаріотів (бактерії, ціанобактерії, архебактерії) і серед основних царств еукаріотів. Є одноклітинні тварини (наприклад, амеба-протей, евглена зелена, інфузорія-туфелька), одноклітинні рослини (наприклад, зелені водорості хламідомонада і хлорела, діатомові водорості), одноклітинні гриби (мукор, дріжджі). Одноклітинні організми, зазвичай, мають малі розміри, тобто є мікроорганізмами. Проте деякі одноклітинні тварини видимі неозброєним оком, а деякі багатоклітинні організми мікроскопічні. Одноклітинними були перші організми на Землі, але багатоклітинність у процесі еволюції незалежно розвивалася кілька разів. Клітини одноклітинних організмів поєднують властивості і клітини, і самостійного організму. Тому вони мають більші розміри, аніж клітини багатоклітинних організмів.
Колоніальні організми – це організми, які складаються з багатьох клітин одного чи декількох типів, що функціонують незалежно одна від одної. До колоніальних організмів належать колоніальні джгутикові (наприклад, вольвокс, евдоріна), колоніальні інфузорії (зоотамнії), колоніальні кишковопорожнинні (сифонофора, коралові поліпи) та ін. Колоніальними є організми, у яких особини дочірніх поколінь за безстатевого розмноження залишаються поєднаними з материнським організмом, утворюючи більш-менш складне поєднання – колонію. У рослинних джгутикових (евдоріна, гоніум) клітини колонії поєднуються між собою драглистою речовиною. А в колоній вольвокса окремі клітини не повністю ізольовані одна від одної, а пов'язані між собою тонкими цитоплазматичними містками. В інших, складніше організованих колоніях окремі особини можуть займати певне місце і виконувати спеціальні функції, важливі для всієї колонії. Наприклад, у сифонофор кожна колонія складається з видозмінених поліпів та медуз, які морфологічно та функціонально спеціалізовані. Взаємна інтеграція та спеціалізація, при цьому, досягає такої глибини, що колонія набуває рис єдиного організму.
Объяснение:
Розташування клітин у тканині має такий вигляд