М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Як відбувається надходження речовин енергії та інформації у клітину?

👇
Ответ:
bigsoldier
bigsoldier
28.05.2022

ответ

Основну роль у надходженні речовин, енергії та інформації відіграє клітинна мембрана, однією із функцій якої є саме транспортна. Мембранне транспортування (лат. transporto - переміщую) - перехід різноманітних речовин, енергії та інформації крізь клітинну мембрану. Механізм транспортування речовин до клітини та з неї залежить від розмірів частинок, що транспортуються. Малі молекули та йони проходять крізь мембрани шляхом пасивного чи активного транспортування, а перенесення макромолекул здійснюється за рахунок ендо- та екзоцитозу.

Пасивне транспортування відбувається без затрат енергії шляхом простої дифузії, осмосу та полегшеної дифузії. Проста дифузія - рух молекул або йонів за градієнтом концентрації, тобто з ділянок з високою концентрацією в ділянки з низькою концентрацією (наприклад, газообмін у легенях і тканинах). Полегшена дифузія - дифузія, яка здійснюється за до спеціальних білків-переносників, як правило, в одному напрямку (наприклад, надходження глюкози в еритроцити). Дифузію води крізь напівпроникну мембрану називають осмосом. Вода переходить від ділянки з низькою концентрацією солей до ділянки з вищою концентрацією.

Активне транспортування речовин крізь мембрану здійснюється проти градієнта їх концентрації із затратою енергії АТФ через йонні канали або в мембранній упаковці. Натрій-калієвий насос - це процес переміщення низькомолекулярних сполук (амінокислот, глюкози) крізь мембрану за рахунок різної концентрації йонів Na+ і K+ всередині клітини і ззовні. В мембранній упаковці речовини транспортуються в клітину (ендоцитоз) або з клітини (екзоцитоз). Розрізняють два види ендоцитозу: фагоцитоз і піноцитоз. Фагоцитоз (від грец. фагос - пожирати, цитос - клітина) - це захоплення і поглинання клітиною великих часточок або цілих клітин. Ендоцитоз рідини та розчинених в ній речовин називається піноцитозом (від грец. піно - пити і клітина). Шляхом ендоцитозу відбуваються процеси всмоктування речовин епітеліальними клітинами слизової оболонки тонкого кишечнику і реасорбації речовин у канальцях нирок. Екзоцитоз - це процес виведення з клітини різноманітних речовин крізь мембрану. Шляхом екзоцитозу вивільняються гормони, жирові краплини, медіатори в синапсах під час збудження та ін.

4,4(93 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
mmhhmuraad
mmhhmuraad
28.05.2022
Причинами виникнення порушень постави може бути :Робоче місце :потрібно щоб стіл і стілець відповідали зросту;Носіння тягарів*несприятливі умови навколишнього середовища, соціально-гігієнічні фактори (наприклад, тривале перебування дитини в неправильному положенні тіла, в результаті чого відбувається утворення навичок неправильної постави тіла) *неправильне фізичне виховання - недостатня фізична активність (гіпокінезія) і нераціональне захоплення одноманітними вправами *внаслідок недостатньої чутливості рецепторів, що визначають вертикальне положення хребта *слабкість м'язів, які утримують вертикальне положення хребта *нераціональний одяг *захворювання внутрішніх органів *зниження зору, слуху *недостатня освітленість робочого місця та невідповідність меблів росту дитини та ін.Лікування порушень постави - процес тривалий. Лікування проводиться у ортопеда. Застосовуються мануальна терапія, лікувальна гімнастика, використання корсетів і т.д. За до гімнастики м'язи розробляються і сприяють підтримці хребта в нормальному стані. Це м'язи живота, спини, попереку, а при шийному сколіозі - м'язи шиї і плечей. Не рекомендується самостійно вигадувати комплекс вправ
4,6(93 оценок)
Ответ:
merinovamilania
merinovamilania
28.05.2022
Предыдущие три раздела Речи Посполитой обеспечили Варшаву Пруссии.
В результате Наполеоновских войн Наполеон Бонапарт на короткое время восстановил польское государство в форме Варшавского герцогства под короной саксонского короля
А после падения Наполеона в 1814 Россия, Пруссия и Австрия вновь разделили Польшу и создали на завоёванных ими территориях автономные области:
Великое княжество Познанское (отошло Пруссии)
Вольный город Краков (в 1846 включён в состав Австрийской Империи)
Царство Польское (отошло России)
Российские владения охватывали 81% бывшей территорий Речи Посполитой, т. е. литовско-русские земли, а также территорию центральной Польши с Варшавой. Созданное на территории принадлежавшей России Польское Королевство утратило автономию в результате народных восстаний 1830 и 1863 годов.
4,7(15 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Биология
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ