Земля образовалась около 4,567 млрд лет назад путём аккреции из протопланетного диска, дискообразной массы газа, пыли, оставшихся от образования Солнца, которая и дала начало Солнечной системе. Вулканическая дегазация создала первичную атмосферу, но в ней почти не было кислорода и она была бы токсичной для людей и современной жизни в целом. Бо́льшая часть Земли была расплавленной из-за активного вулканизма и частых столкновений с другими космическими объектами. Предполагается, что одно из таких крупных столкновений привело к наклону земной оси и формированию Луны. Со временем такие космические бомбардировки прекратились, что позволило планете остыть и образовать твёрдую кору. Доставленная на планету кометами и астероидами вода сконденсировалась в облака и океаны. Земля стала, наконец, гостеприимной для жизни, а самые ранние её формы обогатили атмосферу кислородом. По крайней мере, первый миллиард лет жизни на Земле существовала в малых и микроскопических формах. Около 580 миллионов лет назад возникла сложная многоклеточная жизнь, а во время кембрийского периода она пережила процесс быстрой диверсификации в большинство основных типов. Около шести миллионов лет назад от гоминидов отделилась линия гоминини, что привело к появлению шимпанзе (наших ближайших родственников), и в дальнейшем к современному человеку.
С момента её формирования на нашей планете постоянно происходят биологические и геологические изменения. Организмы непрерывно развиваются, принимают новые формы или вымирают в ответ на постоянно меняющуюся планету.
Привет, надеюсь , но если неправильно пишы
Объяснение:
Оцтова кислота (етанова або метанкарбонова кислота), формула СН3СООН – органічна, одноосновна кислота з групи карбонових, що належить до слабких насичених її представників. За звичайних умов – безбарвна рідина з різким запахом, яка поглинає воду з навколишнього середовища. Температура кипіння 117,87⁰С, температура плавлення концентрованої оцтової кислоти нижча від кімнатної. При температурі 16,635⁰C оцтова кислота замерзає і в безводному стані перетворюється на безбарвні кристали. За цю властивість має технічну назву льодяна оцтова кислота, або «оцтова кислота крижана».
Серед основних властивостей – висока реакційна здатність. Взаємодіє з металами, лугами, спиртами, утворюючи ряд складних ефірів і солей – ацетатів. Необмежено змішується з водою, утворює значну кількість азеотропних сумішей з органічними розчинниками: гексаном, октаном, бензином, піридином, циклогексаном, хлорбензолом, нітроетаном, іншими речовинами.
В харчовій промисловості відома як консервант Е 260. Її 3%-9% водний розчин – оцет, 70%-80% водний розчин – оцтова есенція. Використовується як підкислювач, пом’якшувач води (з утворенням ацетатів кальцію і магнію), регулятор кислотності рН у складі буферних розчинів, антигрибковий та антибактеріальний інгредієнт. В харчовій промисловості (виробництво майонезів, соусів, маринування рибних та м’ясних страв, кондитерська випічка) повинна використовуватись лише оцтова кислота біологічного походження, яку одержують в результаті оцтовокислого бродіння.
В низьких концентраціях оцтова кислота знаходиться в багатьох рослинних і тваринних системах.
Давньогрецький лікар Гіппократ використовував розчини оцтової кислоти як антисептик, а також у складі настоянок від чисельних захворювань (лихоманка, шлункова виразка, плеврит, закрепи).
Більшість світового виробництва оцтової кислоти використовується для виготовлення полімерів, похідних целюлози, вінілацетату, штучного волокна, хімічних засобів захисту рослин, в побутовій хімії, як важливий промисловий розчинник, а також у виробництві фармацевтичних препаратів. Тому оцтова кислота – один з базових продуктів промислового органічного синтезу.
В організмі людини похідні оцтової кислоти допомагають розщеплювати вуглеводи і жири, що надходять з продуктами харчування. Небезпечними для здоров’я і життя вважаються розчини, в яких концентрація оцтової кислоти вище 30%. Концентрована кислота при зіткненні зі шкірою та слизовими оболонками може викликати сильні опіки. У випадку її потрапляння необхідно промивати уражене місце великою кількістю води або розчину харчової соди.
За ступенем впливу на організм людини оцтова кислота відноситься до речовин 3-го класу небезпеки.
1) мітозу
2) збільшується різноманітність нащадків
3) конденсації хроматину
4) партеногенез
5) 1) зникнення ядерець
2) розташування хромосом в центрі клітини
3) розходження хроматид
4) формування ядерної оболонки
6) мейозу та запліднення
7) незапліднена яйцеклітина
8) лише 1 і 3
9) 30