Легке перемещення, багато хыжакив
Роль плазунів в екосистемах
Колись плазуни були надзвичайно численною та різноманітною групою, справжніми господарями Землі, Різні види плазунів заселяли сушу, мешкали у воді й навіть літали. Проте ця епоха закінчилася. Сучасні плазуни посідають дуже скромне місце і за чисельністю, і за різноманітністю.
У пустелях і степах, де їхня чисельність висока, плазуни відіграють значну роль у біоценозах. Більшість ящірок і змій знищують чимало шкідливих комах, молюсків та гризунів. Багато ящірок у пустелях служать кормом для ряду звірів, наприклад для лисиці й тхора.
Для багатьох організмів на Землі середовищем життя є вода.
У водному середовищі коливання температури не такі різкі, як у повітрі. Порівняно з наземно-повітряним середовищем у водному середовищі кисень і світло розподілені нерівномірно. Особливістю водного середовища є також те, що в ньому розчинені різні речовини. Одні з них (їх називають солями) надають воді солоного смаку. Якщо вміст цих речовин незначний, таку воду називають прісною.
Це вода річок, озер, ставків, джерел. У воді морів і океанів уміст солей значно вищий, тому ці водойми називають солоними.У водному середовищі менше світла, ніж у наземно-повітряному. Тому водяні рослини зростають здебільшого в неглибоких, достатньо освітлених місцях. З глибиною кількість світла зменшується, тож рослин стає менше.
Тварини - мешканці водних глибин перебувають у суцільній темряві. їхні очі або дуже великі, щоб вловлювати світло, або