Відповідь:
Лиша́йники — організми, що з'явилися внаслідок симбіозу грибів із водоростями або ціанобактеріями. Гриб утворює основу тіла лишайника, а клітини водорості містяться всередині. Водорость здатна до фотосинтезу й постачає грибу поживні речовини, а він захищає її від несприятливих зовнішніх факторів.
Лишайники примітні невибагливістю до умов існування: вони переносять холод, спеку і майже повне висихання, але сильно потерпають від забруднення. Ростуть дуже повільно (часто менше міліметра за рік). Деякі з них живуть настільки довго, що входять до числа найстаріших живих організмів планети. Відомо біля 20 000 видів лишайників
Пояснення:
Огурцы богаты сложными органическими веществами, которые играют важную роль в обмене веществ. Эти вещества возбуждают аппетит усвоению других продуктов питания и улучшают пищеварение. Свежий огурец повышает кислотность желудочного сока, поэтому он противопоказан страдающим гастритом, язвенной болезнью, а также людям с повышенной кислотностью желудка. Они богаты отдачей урожая, однако продолжительного плодоношения от них лучше не ждать.Плоды растения — огурцы пригодны для пищи в сыром виде, также широко используются в кулинарии в качестве ингредиентов разнообразных блюд, в том числе используются для консервирования различными в том числе повсеместно известны малосольные огурцы, маринованные и солёные огурцы.
Объяснение:
5. Б
6. До складу ДНК входять дезоксирибонуклеотиди, до складу РНК – рибонуклеотиди.
Азотисті основи в молекулі ДНК – тимін, аденін, цитозин, гуанін; в РНК замість тиміну бере участь урацил.
ДНК є матрицею для транскрипції, вона зберігає генетичну інформацію. РНК бере участь у синтезі білка.
У ДНК подвійний ланцюг, закручений по спіралі; у РНК – одинарний.
ДНК є в ядрі, пластидах, мітохондріях; РНК – утворюється в цитоплазмі, в рибосомах, в ядрі, власна РНК є в пластидах і мітохондріях.