Поведі́нка — родовий термін, який охоплює різні реакції живого організму чи групи організмів.
У біхевіоризмі поведінкою вважають видимі прояви, які можна гати, необіхевіористи додають також внутрішні стани, пов'язані із зовнішніми проявами, у когнітивній психології поведінка розглядається як мислене представлення, а не зовнішній акт поведінки.
Ведуться суперечки чи вважати поведінкою фізіологічні, неврологічні процеси. Рослини та бактерії теж мають здатність до активного, більше того, впорядкованого переміщення під дією зовнішніх факторів (таксис). Прикладом служать фототаксис і хемотаксис бактерій, синьозелених водоростей. Вищі рослини також не позбавлені здатності до руху. Добре відомі ніктінастії рослин — відкривання і закривання квіток у зв'язку зі зміною дня і ночі, фототропіїзму листя, гідро- і хемотропізми коренів.
Оскільки механізми руху рослин носять чисто фізіологічний характер, не можна говорити про наявність у них ні поводження, ні психіки. У психології руху рослин відносять до допсихічного рівня відображення.
Поведінка, на відміну від психіки, доступна для безпосереднього предметом широкого спектру наук, від психології, етології, зоопсихології та порівняльної психології до поведінкової екології.
Строение сердца. Сердце человека четырехкамерное. Оно разделено сплошной продольной перегородкой на левую (артериальную) и правую (венозную) половины. Каждая половина, в свою очередь, подразделяется на две камеры — предсердие и желудочек.
Сердце у крокодила не трёхкамерное, как у всех пресмыкающихся, а четырёхкамерное, так как не только предсердие, но и желудочек разделены продольной перегородкой на правую и левую половины, и чистая артериальная кровь, поступающая из лёгочных сосудов в левую половину сердца, не смешивается здесь с венозной кровью, проходящей через правое предсердие и правый желудочек.
У птиц сердце 4-камерное и состоит из двух предсердий и двух желудочков. В сердце артериальная и венозная кровь не смешивается. Через правые предсердие и желудочек проходит венозная кровь, а через левую половину сердца — артериальная кровь. На схемах и рисунках правая половина сердца изображена слева, а левая — справа